رئیس اداره منابع طبیعی بخش کجور از آتش‌سوزی 10 هکتار از مراتع جنگلی روستای «نِیتَل» بخش کجور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محرمعلی دیلم‌صالحی در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع آتش‌سوزی‌های گسترده در بخش کجور، اظهار کرد: این آتش‌سوزی‌ها در سه مرتع «گلاردک»، «قرق» و «کلارک» رخ داد و سبب بروز خساراتی به این مناطق شد.

وی با بیان اینکه وسیع‌ترین آتش‌سوزی در مرتع «گلاردک» واقع در روستای «نِیتَل» رخ داد و حدود 10 هکتار از مراتع این روستا را درنوردید و با توجه به مسیر طولانی و صعب‌العبور، عملیات اطفاء حریق با مشکل جدی رو به‌رو شده است.

 رئیس اداره منابع طبیعی بخش کجور تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 50 نفر از نیروهای مردمی و منابع طبیعی در مناطق دچار حریق شده حضور دارند و مشغول مهار و خاموش کردن آتش‌ هستند ولی وزش بادهای شدید از شمال به جنوب کار اطفای حریق را با مشکل مواجه کرده و حتی سبب گسترش آتش نیز می‌شود.

این مسوول با اشاره به اینکه آتش به گونه‌های مرتعی مانند «گون» و سایر علوفه‌های مرتعی خسارت زد، افزود: دو حریق دیگر در مراتع روستای «ورازان» نیز گزارش شده است و هنوز میزان و علت آتش‌سوزی‌ها مشخص نیست و در دست بررسی است.

دیلم‌ صالحی با اشاره به اینکه بخش کجور دارای حدود  70 هزار هکتار جنگل و مرتع است، گفت: یک فقره آتش‌سوزی در ارتفاعات جنگلی کندلوس به نام «چهارکلم» به وقوع پیوست و مساحتی حدود 200 متر مربع از مراتع این منطقه خسارت وارد شد که با تلاش نیروهای محلی و منابع طبیعی، آتش مهار و خاموش شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج