رئیس هیات اسکواش مازندران از ساخت و راه اندازی نخستین کورت ساحلی اسکواش در سواحل دریای خزر در شهر ساحلی و توریستی بابلسر خبر داد و گفت : اکنون شیشه های این کورت خریداری شده و در مرحله نصب قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، بهمن صفری در آئین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کلوز ستلایت اسکواش بانوان کشور با رنکینگ بین المللی در ساری ، افزود : به طور یقین با راه اندازی این کورت استقبال و علاقه مندی مردم به این رشته ورزشی افزایش می یابد.

وی با اشاره به وجود 338 کیلومتر ساحل مازندرانی خزر ، اظهار داشت : با توجه به استقبال مسئولان شهرهای ساحلی چالوس و نوشهر ، ساخت کورت ساحلی در این 2 شهرستان نیز در دستور کار هیات اسکواش مازندران قرار گرفت.

صفری تهیه زمین را مهم ترین مشکل در ایجاد کورت اسکواش عنوان کرد و بیان داشت : فدراسیون تجهیزات مورد نیاز کورت های ساخته شده را تامین کرده و در اختیار قرار می دهد.

در حال حاضر هشت کورت اسکواش در مازندران فعال است.

وی از برگزاری مسابقات ساحلی اسکواش کشور در مازندران خبر داد و گفت که دعوت از تیم های اسکواش کشورهای حاشیه دریای خزر از برنامه های جدی فدراسیون است.

سالانه بیش از 30 میلیون مسافر و گردشگر وارد مازندران می شوند و بر اساس آمار اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری ، دریا نخستین هدف 90 درصد از آنان در سفر به این استان است .

صفری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مسئول راه اندازی و تقویت اسکواش کشورهای آسیای میانه است ، گفت : با توجه به همجواری استان های شمالی با کشورهای حاشیه دریای خزر ، دبیرخانه راه اندازی اسکواش در کشورهای آسیای میانه در مازندران شکل می گیرد .

وی ادامه داد : با راه اندازی این دبیرخانه ،پذیرش و اعزام تیم های ورزشی اسکواش و برگزاری دوره های آموزشی از استان های شمالی برای کشورهای حاشیه دریای خزر می تواند این رشته ورزشی را در آن کشورها تقویت کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج