بخشدار یانه‎سر بهشهر گفت: روستاهای این بخش از مشکل آب آشامیدنی و راه دسترسی رنج می‌برند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین نجفی در دیدار با خانواده‌های شهدا و مردم روستاهای هزارجریب بهشهر که با حضور استاندار و فرمانده سپاه کربلای مازندران صورت گرفت، اظهار کرد: بیشتر روستاهای بخش یانه‌‌‌‌سر از مشکل آب آشامیدنی و راه دسترسی رنج می‌برند که این مهم با همت و تلاش بی‌وقفه بسیج سازندگی در حال بررسی و اجراست.

وی با اشاره به اینکه کلنگ‌زنی پروژه آب آشامیدنی روستای اندرات در دو ماه گذشته اتفاق افتاده است، بیان کرد: بسیج سازندگی به‌عنوان یک دستگاه اجرایی، اجرای این پروژه را برعهده گرفته و تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی را شاهد بوده ایم.

بخشدار یانه‎‌سر بهشهر با بیان اینکه طرح تغییر الگوی کشت با استقبال خوبی از سوی مسؤولان مواجه بوده است، تصریح کرد: استاندار مازندران نگاه مثبتی به تغییر الگوی کشت در مناطق روستایی داشته و دستوراتی در این خصوص به جهاد کشاورزی داده است، الگو تغییر کشت در مناطق روستایی محصولاتی چون چای، زعفران و گیاهان دارویی در اراضی کشاورزی روستاهای پیته‌نو، اندرات و اراز بوم را شامل می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: بحث راه دسترسی و آب شرب روستایی از جمله مشکلات اصلی روستاهای اندرات، غلامی، فت کش و کوا بشمار می آید که با همت بسیج سازندگی بصورت همزمان کلنگ زنی و فعالیت این پروژه ها آغاز شد.

نجفی از تصویب 300 میلیون تومان برای پروژه آب آشامیدنی روستای فت‌کش خبر داد و ادامه داد: مشکل آب روستای فت‌کش با رایزنی فرماندار بهشهر منجر به اختصاص بودجه داخلی شد، این پروژه به طور تقریبی نیازمند به بیش از یک میلیارد تومان هزینه است که در حال حاضر 300 میلیون تومان آن مصوب شده است.

وی بیان کرد: مجموعه سپاه و بسیج سازندگی به‌عنوان دستگاه اجرایی تعامل بسیار خوبی با مجموعه دولت در سطح شهرستان داشته است و باوجود کمبود بودجه‌ها، این نهاد خود را متعهد به اجرای پروژه‌ها می‌داند.

بخشدار یانه‎‌سر بهشهر در پایان گفت: رویکرد ما نسبت به بسیج سازندگی و سپاه تشریک مساعی و همت است و در سطح فرماندهی دهستان بهشهر به‌عنوان دهستان آباد انتخاب شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج