مسؤول سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه کربلای مازندران گفت: در حال حاضر فاصله جدی بین دانشگاه و مراکز تولیدی وجود دارد و باید تلاش کنیم که این فاصله به شدت کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدهادی موذن اظهار کرد: یکی از اقدامات در دست اقدام بسیج علمی و پژوهشی تربیت نخبگان علمی در تراز انقلاب اسلامی ایران است که باید از هم اکنون نخبگان را شناسایی و نسبت به تربیت آنها اقدام شود.

وی با اعلام اینکه بسیجیان باید در همه حوزه تخصص داشته باشند، افزود: حضور پرشور بسیجیان در دوران دفاع مقدس نشان داد که باید به این نیرو بیش از پیش توجه کرد.

مسؤول سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه کربلای مازندران خاطرنشان کرد: توجه به نخبه‌های علمی از سطح مدارس باید در دستور کار قرار گیرد و این روند در استان مازندران هم پیگیری می‌شود و رایزنی‌های هم در این ارتباط انجام شد.

این مسؤول با اعلام اینکه امکانات مرکز رشد در اختیار نخبگان دانش‌آموزی و دانشجویی قرار می‎گیرد، افزود: استقرار سازمان بسیج در مراکز رشد گام رو به جلو هست و نشان می‌دهد که عزم راسخ در این زمینه وجود دارد.

موذن با علام اینکه تقویت پایگاه‌علمی در سطح شهرهای استان از مواردی است که در حال پیگیری است، گفت: بیش از 22 پایگاه علمی در سطح استان تشکیل شد و باید تلاش کنیم که زیرساخت‌های مناسب در این حوزه تامین شود.

وی با بیان اینکه حمایت از ایده‌ها، نوع‌آور و قابل تجاری‌سازی از دغدغه‌های است که در بسیج علمی و پژوهشی مازندران پیگیری می‌شود، ادامه داد: بسیج علمی استان در پروژه‌های بسیار  بزرگی را به خوبی انجام داد.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه کربلای مازندران با اعلام اینکه اقدامات بسیار خوبی در عرصه تقویت بنیه نظامی در استان انجام شد، بیان کرد: از ایده‌های نو و فناور به صورت جدی حمایت می‌کنیم و چندین پروژه در استان اجرایی شد.

این مسؤول با اعلام اینکه استعدادیابی باید از دوران دانش‌آموزشی انجام شود، یادآور شد: به همین دلیل تقویت پایگاه‌های علمی محلات در دستور کاری ما قرار دارد.

موذن با بیان اینکه زمینه تقویت ارتباط دانشگاه با مراکز صنعتی باید فراهم شود، تصریح کرد: در حال حاضر فاصله جدی بین دانشگاه و مراکز تولیدی وجود دارد و باید تلاش کنیم که این فاصله به شدت کاهش یابد.

وی در پایان گفت: طرح‌ها و ایده‌ها بسیاری مناسبی در این سازمان مورد حمایت و حتی برای تجاری‌سازی آنها کمک مناسبی انجام شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج