مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: احتمال جاری شدن روان‌آب، سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌های استان با توجه به بارش‌های رگباری شدید و نقطه‌ای محلی در برخی از مناطق استان از امروز تا روز پنج‌شنبه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌اصغر احمدی اظهار کرد: با توجه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران از امروز تا روز پنج‌شنبه در ساعات بعد از ظهر و شب شاهد افزایش ابر به‌ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات استان همراه با رگبار و رعد و برق پراکنده خواهیم بود که  لذا با توجه به بارش‌های رگباری شدید و نقطه‌ای محلی احتمال جاری شدن روان‌آب، سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌های استان در این مناطق وجود دارد.

وی بیان کرد: دامداران و ساکنان بومی هنگام  وقوع رعد و برق و بارش‌های رگباری نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت کرده و دام‌های خود در مناطق امن نگهداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اعلام اینکه افراد از قایق‌رانی، شنا و ورزش‌های آبی در هنگام مواج و طوفانی بودن دریا خودداری کنند، اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی بارش‌های رگباری و رعد و برق در دامنه‌ها و ارتفاعات استان از برپایی چادر،کوه‌پیمایی، طبیعت‌گردی و تردد در مسیل‌ها، ارتفاعات و فضاهای باز نیز به‌طور جدی پرهیز شود.

این مسوول یادآور شد: به تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط و نیروهای امدادی و خدماتی توصیه می‌شود علاوه بر آماده‌سازی تجهیزات و ماشین‌آلات امدادی، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات‌رسانی همچون گذشته داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج