رئیس بنیاد مستضعفان با اعلام اینکه طرح تولید بذر در این مجموعه انجام شده است، گفت: قسمت زیادی از بذر استان در دشت‌ناز تهیه می‌شود و در حال توسعه هستیم که جلوی واردات بذر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد سعیدی‌کیا در مراسم افتتاح گلخانه هیدروپونیک در منطقه دشت‌ناز میاندورود درباره این طرح اظهار کرد: با تلاش‌های زیادی که انجام شده است 53 درصد اتصالات به کار گرفته در این مجموعه خارجی و بقیه در کشور ساخته شده است.

وی تصریح کرد: مجموعه‌ای بسیار مناسبی در استان مازندران افتتاح شد و پرسنل زیادی در این مرکز مشغول کار شدند، در حقیقت به نوعی انتقال دانش فنی در این مرکز انجام شده است و قابلیت استفاده برای سایر نقاط کشور هم وجود دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه پنج هکتار در زمین در حال کشت در طرح در دستور کار قرار دارد و بقیه نیز در شرف عقد قرارداد گرفت و پنج هکتارهای بعدی نیز در فاز‌های بعدی به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: برای اجرای این طرح تاکنون 24 میلیارد تومان هزینه شده است و برای دیگر فازهای بعدی به دلیل ایجاد تاسیسات هزینه کمتری نیاز است.

سعیدی‌کیا در ارتباط با طرح‌ حمایت از واحدهای گردشگری در استان مازندران، بیان کرد: هتل پارسیان خزر در حال  بازسازی است، یال غربی آن بازسازی شده و یال شرقی هم مورد بازسازی قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: هتل‌های رامسر در حال بازسازی است و یک مجموعه تفریحی گردشگری کنار پارسیان خزر در حال احداث است که بنا داریم مجموعه‌ای مناسبی که مورد استفاده بانوان و آقایان قرار گیرد و این طرح را به عنوان الگو به دیگر نقاط کشور هم تعمیم دهیم.

رئیس بنیاد مستضعفان در ارتباط با طرح‌های کشاورزی که قرار است در استان افتتاح شود، افزود: طرح‌های زیادی در استان مازندران در حال بهره‌برداری است و این طرح‌ها در حال افتتاح است.

وی با اعلام اینکه تولید بذر و نهال عاری از ویروس قرار است در استان تولید شود، گفت: این طرح در حال حاضر در استان و کرج در حال تولید است، قسمت زیادی از بذر استان در دشت‌ناز تهیه می‌شود و در حال توسعه هستیم که جلوی واردات بذر گرفته شود.

سعیدی‌‌کیا در ارتباط با فعالیت‌های پژوهشی بیان کرد: بذر ذرت در حال کرج تولید می‌شود، سایر بذرها به تدریج تولید می‌شود و تولید بذر نیاز به پروسه بسیار زیاد دارد ولی شروع کردیم و این کار را قویا ادامه می‌دهم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج