فرمانده انتظامی رامسر گفت: به منظور افزایش امنیت، اصناف ملزم به استفاده از دوربین مداربسته و تجهیزات الکترونیک هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد صادق شاه نظری در جلسه برقراری امنیت پایدار با حضور روسای اتحادیه های صنفی در رامسر گفت: در پیشگیری جرائم و برقراری امنیت مشارکت شهروندان مورد انتظار است و استفاده از دوربین های مداربسته و تجهیزات الکترونیکی موجب بالا بردن امنیت در اجتماع می شود.

وی افزود: یکی از ابزارهای تولید امنیت استفاده از نیروی انسانی و استفاده از نگهبان انتظامی بوده و افرادی که در شرکت های انتظامی و مراقبتی فعالیت دارند مورد تایید نیروی انتظامی هستند و آموزش ها و تجهیزات لازم در اختیارشان قرار دارد.

شاه نظری تصریح کرد: قانون مداری در اصناف مورد تاکید است و اگر صنفی فاقد مجوز بوده با آن برخورد شود تا به صورت قانونی با مجوز فعالیت کند.

وی خاطرنشان کرد: کسبه در پیشگیری از سرقت نیاز به آموزش اصناف دارند و باید ساعت کاری مغازه ها رعایت شده و افراد مشکوک را به نیروی انتظامی معرفی کنند‌.

 محمود صادق کیا رئیس اتحادیه خواربار و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف رامسر نیز در این جلسه اظهار کرد: وظیفه قانونگذار در ارتباط با مسئولیت نهادهای مرتبط با اصناف کاملا مشخص است و به ماده ۲۷ و ۲۸ تاکید شده است.

وی افزود: هر خانواده ای دارای فرهنگ خاصی بوده و خانواده نیروی انتظامی با گوشت و پوست و اندیشه عجین شده و با اندیشه خانواده اصناف نهادهای مختلفی که دارند جهت برقراری امنیت پایدار تلاش می کنند؛  روند حرکت از مجموعه نیروهای تحت مدیریت به طرقی باشد که دارای تبعات مثبت برای شهرستان بوده و هزینه ای برای خانواده ها ایجاد نکند.

صادق کیا تصریح کرد: بیشتر تخلفاتی که در رامسر مشاهده می شود توسط افرادی است که فاقد پروانه کسب هستند. روند برخورد مراجعه و دقت عمل در بازار بسیار مهم بوده و ارتباط تنگاتنگ و رفتار مدیریتی باعث هدفمند شدن در کار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج