معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به استفاده از فضای مجازی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، گفت:چاپ کتاب و ساخت فیلم در حوزه دفاع مقدس از کارهای عظیم فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا یونسی در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی با محوریت هم‌اندیشی مربوط به برنامه‌های حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس اظهار کرد: چاپ کتاب و ساخت فیلم در حوزه دفاع مقدس از کارهای عظیم فرهنگی است.

وی با بیان اینکه هنر از شهدا و رزمندگان تجلی پیدا می‌کند افزود: دفاع‌ مقدس مهم‌ترین حماسه بعد از انقلاب‌اسلامی است، در طول دفاع مقدس حدود 40 کشور به صدام کمک کردند و پیروزی در جنگ غیرت و مردانگی رزمندگان ما را نشان داد.

 معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه بهره‌مندی از فضای مجازی و برخورداری از جایگاه ویژه خاطرنشان کرد: با وجود اینکه کتاب طرفداران خاص خود را دارد مصرف کاغذ به حداقل و از 40 میلیون تن به 28 میلیون تن رسیده است.

این مسؤول با اعلام اینکه در حال حاضر فضای مجازی جایگزین کتاب شده است بیان کرد: برای انتقال فرهنگ شهادت باید از این رسانه هم استفاده کرد.

یونسی با بیان اینکه در چاپ کتاب در حوزه دفاع‌مقدس دستگاه‌ها به صورت جدی همکاری کنند یادآور شد: ادارات و سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از بودجه‌های فرهنگی درون سازمانی خود به چاپ کتاب خاطرات جانبازان و شهدای سازمان خود بپردازند.

وی با اشاره به اینکه جوانان باید شهدا را بشناسند که چه کسانی بوده و چه کارهایی کرده‌اند گفت: بودجه ملی و دستگاه‌های فرهنگی مانند اوقاف‌ و امور خیریه هم می‌توانند در این زمینه کمک‌‌کننده باشند و این امر در دستور کار قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج