فرمانده انتظامی مازندران از کشف 29 میلیارد ریالی کالای قاچاق در تیرماه سال جاری در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سید محمود میر فیضی در جمع خبرنگاران گفت: در راستای مقابله بی‌امان با قاچاق کالا و ارز در استان و در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال "و حمایت از تولیدات داخلی، این فرماندهی با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات، طرح‌های مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت کالاهای گمرگی، دخانی، ترانزیتی و فراورده‌های شیلاتی، کالاهای تعزیراتی با هدف ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم در تیرماه سال جاری در استان به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این فرماندهی با همکاری دیگر عوامل انتظامی استان با حساسیت، پیگیری و رصد قاچاقچیان و در راستای مأموریت‌های محوله با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، انبارها و محل دپو کالای قاچاق را شناسایی کردند.

این مسوول با اشاره به انهدام یک باند تهیه و توزیع کالای قاچاق، گفت: کشف بیش از 220 هزار نخ سیگار قاچاق، 32 دستگاه کولر گازی، 195 هزار عدد مواد محترقه، 3 تن و 400 کیلوگرم گوشت فاقد مجوز، 28 هزار و 600 عدد قرص خارجی، پنج کیلو خاویار و 140 کیلو ماهی خاویاری و 3 هزار و 201 رشته دام خاویاری و 27 تن چوب‌آلات جنگلی قاچاق، فراورده‌های شیلاتی، مواد محترقه، لوازم برقی و ابراز و یراق قاچاق از جمله کالای قاچاق طی این مدت بوده است.

میرفیضی ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق را بیش از 29 میلیارد و 837 میلیون و 145 هزار ریال اعلام کرد و افزود: یک باند قاچاق کالا شناسایی و 145 فقره پرونده در ارتباط با قاچاق کالا تشکیل و تحویل مرجع قضایی شد و در این ارتباط 172 متهم به قاچاق کالا شناسایی و دستگیر شدند.

وی با تأکید بر استمرار طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز از فعالیت گسترده قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان با همکاری همه عوامل انتظامی و امنیتی استان خبر داد و ادامه داد: نقش مردم و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در همکاری با پلیس برای مقابله با قاچاق کالا، نقش سازنده‌ای است.

فرمانده انتظامی مازندران عدم خرید کالای بی‌کیفیت خارجی قاچاق در بازار و حمایت از تولیدات داخلی را در پیشگیری از قاچاق کالا مهم دانست و گفت: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیاز به عزم همگانی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج