مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت:امام جعفرصادق(ع) احیاکننده معارف اسلام بود.

به گزارش خبرگزاری موج،حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در جمع خبرنگاران گفت؛ مبارزه با بدعت ها و احیای اسلام ناب علوی مهم‌ترین اقدام امام جعفر صادق (ع) در طول عمر ایشان بود.

وی با تاکید بر برگزاری مراسم عزاداری امام جعفر صادق (ع) در شهرها و روستاهای مازندران، تصریح کرد: امام جعفر صادق (ع) احیاکننده معارف اسلام به ویژه معارف شیعه در زمان حیات‌شان بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: امام جعفر صادق (ع) تلاش خود را با فعالیت‌های علمی آغاز و حوزه فکری و ثمربخش خود را که بزرگان فقها و متفکران از آن بیرون آمدند در میان امت، افتتاح کرد و با تربیت شاگردانی دانشمند، ذخیره علمی بزرگی برای امت زمان خود و بعد ایشان برجای گذاشت.

شکریان با اشاره به فعالیت های مهم امام جعفر صادق (ع) در برابر خرافات، انحراف ها و بدعت ها در زمان حیات‌شان، تصریح کرد : ایشان با ساماندهی بسیار خردمندانه و هوشمندانه فکری زمینه فعالیت های علمی و فرهنگی را پایه گذاری کرد و با تربیت شاگردانی چون هشام بن حکم و مؤمن طاق و محمد بن مسلم و زرارة بن اعین و بسیار دیگری از اندیشمندان و متفکران مکتبی در توسعه و ترویج مکتب جعفری هسته های مرکزی این کار بزرگ را تشکیل داد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در ادامه سخنان خود به کار ارزشمند امام جعفر صادق (ع) در ساماندهی و شبکه سازی افراد برجسته و تاثیرگذار اشاره و اظهار کرد: ایشان با روش های بسیار خلاق و تاثیرگذار معارف اسلام و اهل بیت(ع) را ترویج کردند.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه های مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به مبارزات امام ششم شیعیان امام جعفر صادق (ع) بر علیه خرافات ، انحرافات و به ویژه بدعت ها اشاره و خاطر نشان کرد: عصر و دوران امام جعفر صادق مصادف شد با وجود بسیاری از بدعت های غلط و انحرافات گوناگون و بسیاری از حیات عمر بابرکت ایشان هم در مسیر مبارزه با این شرایط سپری شد.

این محقق و پژوهشگر علوم دینی و حوزوی در استان از امام جعفر صادق (ع) به عنوان تبیین کننده مرزهای اعتقادی شیعه یاد و تاکید کرد: دوران امامت امام جعفر صادق (ع) از طولانی ترین دوره های امامت بر شیعیان است و بحث های کلامی و اندیشه ای شکوفا شد و امروز هم اسلام و مکتب ناب محمدی (ص)، نتیجه مجاهدت های کلامی و نوشتاری امام صادق (ع) است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج