مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت:۱۶ میلیارد ریال به بانوان کارآفرین مازندران اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج،مریم جمشیدی در بازدید از فروشگاه دست سازه های زنان جوانه رامسر در بازار آرامش در راستای اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بانوان اظهار کرد: گزیده ای از هنر زنان کل کشور است که به بهترین شکل تهیه و در نمایش عموم قرار گرفته است و بخشی از آن هم به هنرهای بانوان استان مازندران اختصاص دارد.

وی افزود: دغدغه کارآفرینان در راستای اشتغالزایی و تاکید رهبری و رئیس جمهور نشان دهنده توانمندی فراوان بانوان در تبدیل دانش به کارآفرینی است که فعالیت خود را تبدیل به محصول می کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: فضایی فراهم شود تا همه هنرهایی که از استان های دیگر فراهم شده به بانوان آموزش داده شود تا با تولید بیشتر و گسترش کار فضا برای کار آفرینی و رونق تولید و بازار کسب و کار محقق شود.

جمشیدی درباره حمایت دولت از بانوان در زمینه اشتغالزایی خاطرنشان کرد: کار دولت سیاستگذاری فرهنگی اجتماعی است و‌ به دلیل حمایت از بانوانی که وارد عرصه اشتغال و کارآفرینی می‌شوند تلاش شود با بانک‌های عامل مذاکره صورت بگیرد.

وی با اشاره به دریافت مجوز و مسائل مربوط به آن و تسهیلات اعطایی برای توسعه کار، افزود: صندوق کار آفرینی امید بیش از ۷ میلیارد تومان از سال ۹۳ تا ۹۵ برای اشتغال زنان و توسعه کار آنها تسهیلات داد.

مدیرکل بانوان استانداری مازندران ادامه داد: همچنین یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بر اساس موافقتنامه دفتر معاونت امور زنان ریاست جمهوری و رئیس صندوق کل کشور به استان مازندران اختصاص پیدا کرد که تا کنون یک میلیارد تومان به زنان کار تعلق گرفت.

وی افزود: با حمایت از بانوان کار آفرین در برابر دلالانی که اجناس غیر ایرانی را وارد بازار می کنند موفقیت به دست می‌آید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج