مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: مصرف برق در تیر ماه امسال کم‌سابقه بوده و در مردادماه با افزایش غیرقابل پیش‌بینی مصرف برق مواجه خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، قاسم شهابی  در گفت و گویی اظهار کرد: روز گذشته مصرف برق در مازندران به یک‌هزار و 10 مگاوات رسید.

وی با بیان اینکه امروز نیز با توجه به تعطیلی مصرف برق کاهش نیافت، اضافه کرد: با توجه به گرم‌تر شدن هوا از روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آینده مصرف برق افزایش می‌یابد که لازم است مردم در مصرف برق مدیریت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران ادامه داد: با توجه به گرمای هوا درخواست کردیم ساعت کاری ادارات یک ساعت به جلو‌تر رود که هنوز استانداری پاسخ نداده است.

این مسؤول با تأکید بر مدیریت در مصرق برق، خاطرنشان کرد: لازم است تابلوهای ادارات که با برق بوده حتی هنگام شب‌ها نیز خاموش شوند، چرا که موجب افزایش مصرف در شبکه می‌شوند.

شهابی افزود: همچنین به شهرداری‌ها نیز  اعلام کردیم که مصرف لامپ‌های تزئینی در سطح شهر به حداقل برسد، چرا که موجب افزایش مصرف برق در شبکه می‌شود.

وی با اعلام اینکه مصرف برق در تیر ماه امسال افزایش یافته و کم‌سابقه بوده است، اظهار کرد: در مرداد ماه مصرف برق در شبکه افزایش می‌یابد که پیش‌بینی ما این است بیشتر از پیش‌بینی ما باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران بیان کرد: با ادارات، بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها نیز مکاتبه‌های لازم انجام شده تا دیزل‌ها را وارد مدار کنند که در این زمینه شرکت توزیع برق آمادگی بستن قرارداد را نیز دارد.

این مسؤول با بیان اینکه هیچ مشکلی در تأمین گازوئیل نداریم، افزود: جایگاه‌های سوخت  نیز در زمان اوج مصرف حدود 2 تا 3 ساعت تعطیل اعلام شده که این امر در کاهش مصرف مؤثر بوده است.

شهابی در پایان با اشاره به اینکه مصرف همزمان کولر با لوازم برقی پرمصرف پرهیز شود، گفت: تمام تلاش ما این است که گرمای تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج