فرماندار کلاردشت گفت:آنجا که زمین کشاورزی است،ساختمان ساخته شده اما اینجا که زمین کشاورزی نیست و افراد قصد سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را دارند بلایی بر سر سرمایه‌گذار می‌آورند که توان ادامه کار را نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج،ایوب صالحی اظهار کرد: امروزه صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از درآمدزاترین صنایع پس از صنعت نفت، از مؤلفه‌های مهم اقتصاد درون‌زا محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: در کشور ما نگاه‌های یکسانی در حوزه گردشگری وجود ندارد و نمی‌توانیم از درآمد و اثرات مثبت این صنعت، که یکی از درآمدزاترین صنعت‌ها پس از صنعت نفت است، استفاده کنیم.

فرماندار کلاردشت با اشاره به اینکه مقصود ما از گردشگری ولنگاری نیست، بلکه استفاده بهینه از ظرفیت‌های فراوان و بی‌نظیری است که ایران را جزء پنج کشور برتر دارای برخورداری از جاذبه‌ها قرار داده است، افزود: اما سؤال ما این است  آیا از نظر بهره‌برداری از جاذبه‌ها در چه رده‌ای قرار داریم چرا که تنگ‌نظری موجود در میان برخی مدیران کل و مسؤولان حتی کشوری نسبت به گردشگری باعث شده ما نتوانیم از ظرفیت‌های این صنعت در رشد و توسعه اشتغال و اقتصاد خود استفاده کنیم.

این مسؤول یادآور شد: آنجا که زمین کشاورزی است،ساختمان ساخته شده اما اینجا که زمین کشاورزی نیست و افراد قصد سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را دارند بلایی بر سر سرمایه‌گذار می‌آورند که توان ادامه کار را نداشته باشد.

صالحی با بیان اینکه در کلاردشت اجباراً و تحقیقاً تنها گردشگری است که به نتیجه می‌رسد، خاطرنشان کرد: در این صورت مشکلات اقتصادی منطقه حل می‌شود اما حمایت‌های لازم در این زمینه وجود ندارد که امید ما به پنجره واحد بود که در آن هم محیط زیست،منابع طبیعی،کشاورزی و... حرف خودشان را می‌زنند و حاضر نیستند نگاه خود به گردشگری را اصلاح کنند.

وی تصریح کرد: در مکانی یک معدن جاذبه‌های طبیعی را به بهانه اشتغال‌زایی ویران می‌کنند و بر ادامه کار آن اصرار دارند، اما آنجا که یک طرح گردشگری چندبرابر اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند، زمین سنگلاخ را می‌گویند کشاورزی است که باید گفت دلیل این سیاست یک بام و دو هوا چیست؟

فرماندار کلاردشت با اعلام اینکه جذب مشارکت‌های مردمی از جمله مهم‌ترین آیتم‌های توسعه محسوب می‌شود اما ما چه می‌کنیم؟ گفت: سرمایه‌گذار را چنان در پیچ و خم‌های اداری به خاک می‌کشیم که در پایان از این کار منصرف می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: می‌توان دامپروری،کاشت درختان سیاه ریشه،گل محمدی، پرورش زنبور و تولید عسل را در زمینه گردشگری توسعه داد که مستلزم نگاه هماهنگ و یکسان دستگاه‌ها  است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج