نماینده عالی استاندار در شورای آموزش‌ و پرورش مازندران درباره طرح 3-3-6 در نظام آموزشی، گفت: در اجرای تعهد این طرح با مشکلات زیادی در 6 سال اول تحصیلی روبه‌رو هستیم به طوری که در برخی مدارس، اختلاط پایه پنجم و ششم را داریم.

به گزارش خبرگزاری موج،محمد نیکخوملک‌شاه در جلسه شورای آموزش و پرورش نوشهر  با اشاره به اینکه در پروژه مهر شعار سال مبتنی بر اینکه «مدیر باید راهبر برنامه درسی باشد»، اظهار کرد: مدیر نباید وارد کلاس درس شود مگر آن‌که اطلاعات بالایی داشته باشد یا مسلط به شیوه‌های تدریس معلمی باشد.

وی با بیان اینکه استراتژی هدایت تحصیلی یک هدف است و باید در مدارس اجرایی شود، افزود: در بحث ساماندهی مدارس، همه معلمان مازاد دوره متوسطه را به سمت مدارس ابتدایی کم کردیم و سوق دادیم که البته دارای تخصص لازم هم باید باشند.

نماینده عالی استاندار در شورای آموزش‌ و پرورش مازندران درباره طرح 3-3-6 در نظام آموزشی، تصریح کرد: در اجرای تعهد این طرح با مشکلات زیادی در 6 سال اول تحصیلی رو به‌رو هستیم به طوری که در برخی مدارس، اختلاط پایه پنجم و ششم را داریم که این خود معضلی در حوزه تربیتی است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در بحث توسعه متوازن در زمینه هدایت تحصیلی براساس برنامه تدوین شده، بخش فنی و حرفه‌ای کل کشور که باید به 45 درصد برسد الان بر روی 34 درصد قرار دارد ولی استان مازندران در این حوزه به 41 درصد رسید و به نوعی شاید تاوان دیگر استان‌ها را می‌پردازد.

نیکخوملک‌شاه گفت: در زمینه زیرساخت‌ها و تجهیز رشته‌های تحصیلی با مشکلات مواجه هستیم و بنابراین باید توسعه متوازن را به جای کمی، کیفی ببینیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج