رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: براساس بررسی وزارت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی این استان به دلیل افزایش ساخت و ساز در حوزه بهداشت و درمان در جشنواره عمران سلامت رتبه اول کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر قاسم جان بابایی اظهار داشت: در دولت یازدهم 219 خانه بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی و شهری مازندران احداث شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هزینه ساخت این مراکز بهداشتی را افزون بر 780 میلیارد ریال اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت 293 مرکز بهداشتی و خانه بهداشت شهری و روستایی بازسازی و نوسازی شد که برای این طرح ها نیز 284 میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه وزارت بهداشت و درمان در قالب تحول نظام سلامت هزینه شد.

دکتر جان بابایی اظهار داشت: با کمک مالی و اعتباری دولت تدبیر و امید برای نخستین بار تمام ساختمان های مراکز بهداشتی و درمانی در شهرها و روستاها در تملک دانشگاه علوم پزشکی مازندران درآمد.

به گفته وی تا پیش از دولت یازدهم افزون بر 80 درصد از ساختمان مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت شهری و روستایی به صورت استیجاری در اختیار دانشگاه قرار داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : براساس بررسی وزارت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی این استان به دلیل افزایش ساخت و ساز در حوزه بهداشت و درمان در جشنواره عمران سلامت رتبه اول کشور را کسب کرد.

در دولت تدبیر و امید در مجموع سالانه 10 هزار میلیارد ریال برای سلامت مردم مازندران هزینه می شود که این اعتبار 3 برابر بودجه عمران مصوب سال 95 و 7 برابر بودجه عمرانی تخصیصی سال قبل است.

مازندران 3 میلیون و 283 هزار نفر جمعیت دارد که 43 درصد در روستاها و مابقی در شهرها سکونت دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج