ارکستر ملی ایران به رهبری استاد فریدون شهبازیان و خوانندگی محمد اصفهانی مردادماه در ساری می نوازد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد غلامی مدیر عامل شرکت نسیم مهر اوا مجری برگزارکننده این ارکستر  زمان و مکان کنسرت فوق را پنجم مرداد ماه سال جاری در سالن سید رسول حسینی اعلام کرد و افزود: ارکستر ملی متشکل از سازهای بین المللی و ملی در این برنامه ترانه های محمد اصفهانی را می نوازد.

ارکستر موسیقی ملی ایران توسط استاد فرهاد فخرالدینی در سال ۱۳۷۷ خورشیدی با پشتیبانی دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی شد و در نخستین اجرای خود ساخته های استاد علی تجویدی را با صدای محمدرضا شجریان با حضور بزرگان موسیقی کشور در باغ موزه چهلستون بروی صحنه برد.

این ارکستر با بالغ بر 90 نوازنده زبردست اجرای بیش از ۲۷۰ قطعه از گنجینه هنر موسیقی ایران زمین را در کارنامه خود دارد.

در پی استعفای استاد فخرالدینی، رهبری این ارکستر طی حکمی از سوی بنیاد فرهنگی هنری رودکی به فریدون شهبازیان محول شد.

فریدون شهبازیان نوازنده، آهنگ‌ساز، لیسانس موسیقی از دانشگاه تهران دارنده دوره عالی موسیقی در اتریش و درجه یک هنری معادل دکترا به سال 1321 خورشیدی در تهران دیده به جهان گشود و از هشت سالگی و با نواختن ویولن نزد عطا الله خرم میثاق پابه عرصه موسیقی گذاشت و در ۱۸ سالگی به عضویت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری حشمت سنجری در آمد و در سال ۱۳۴۶رهبر گروه کر و ارکستر سمفونیک رادیو شد.

وی که دانش آموخته دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است در دهه ۶۰ آهنگسازی برای فیلم را نیز آغاز کرد و به همراه علی معلم شورای موسیقی را در صدا وسیما تشکیل داد که وظیفه نظارت و حمایت از موسیقی پاپ را به عهده داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج