حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری با بیان اینکه عمر وقف به عمر بشریت است، افزود: در حال حاضر بیش از 13 هزار موقوفه در مازندران به ثبت رسیده است و این بیان‌کننده گرایش دینی مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف مازندران رتبه نخست در کشور را دارد، اظهار کرد: مازندران این افتخار را دارد که در پنج سال گذشته جز برترین ها در سطح کشور باشد، شایسته است با مدیریت صحیح و پشتکار این افتخار را برای مازندران محفوظ نگهداریم و به‌عنوان الگویی برای سایر استان‌ها تبدیل شویم.

وی با بیان اینکه عمر وقف به عمر بشریت است، افزود: در حال حاضر بیش از 13 هزار موقوفه در مازندران به ثبت رسیده است و این بیان‌کننده گرایش دینی مردم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به لزوم ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه، بیان کرد: وقف به عنوان سرمایه گران‌بها برجای مانده از گذشتگان برای انجام امورات خیر، عمران و آبادانی به شمار می‌رود.

این مسوول تصریح کرد: فرهنگ وقف مانند سایر موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای وارد شدن به قلمرو جامعه و تبدیل شدن به فرهنگ فراگیر نیاز به تبلیغ و بسترسازی دارد.

حیدری با اشاره به ثبت بیش از 70 جلد اسناد و مالکیت موقوفات در شهرستان بهشهر، افزود: در شهرستان ساری با توجه به تلاش‌های فراوان موفق به ثبت 36 فقره سند شده‌ایم، محقق شدن این مهم در شهرستان بهشهر نشان از مدیریت قوی و پشتکار این مجموعه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج