مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: مازندران در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) میزبان 15 شهید گمنام سال‌های دفاع مقدس می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار عبدالله ملکی با اشاره به اینکه استان مازندران در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) میزبان 15 شهید دوران دفاع مقدس می‌شود، اظهار کرد: این شهدا که به تازگی مورد تفحص قرار گرفتند، روز پنج‌شنبه 29 تیرماه در شهرهای ساری، بابل، بندپی شرقی بابل، بابلسر و بلده نور، تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

وی با بیان اینکه شهدای گمنام در تاریخ 26 تیرماه تحویل مسؤولان استانی می‌شود، افزود: قرار است این شهدا از محور هراز وارد استان شوند و ساعت 6 بعد از ظهر همان روز در میدان قائم آمل مورد استقبال قرار گیرند.

مدیرکل حفظ آثار مازندران اضافه کرد: مراسم وداع با 15 شهید دوران دفاع مقدس در شب 26 تیرماه(دوشنبه) بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه عاشقان کربلای سپاه ساری برگزار می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: بعد از مراسم وداع، 13 شهید گمنام به شهرهای مورد نظر انتقال داده می‌شوند و در اختیار مسؤولان سپاه شهرستان‌ها قرار می‌گیرد.

ملکی خاطرنشان کرد: دو شهید گمنام که قرار است در ساری تشییع شوند، تحویل سپاه کربلا می‌شود.

وی ادامه داد: این دو شهید گمنام 17 و 22 ساله که به ترتیب در عملیات کربلای 4 (ام‌الرصاص) و خیبر (جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، پس از تشییع به محل خاکسپاری ستاد سپاه کربلا و ستاد نیروی انتظامی استان، انتقال داده و تدفین می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران زمان تشییع شهدای گمنام ساری را ساعت 9:30 دقیقه صبح اعلام کرد که از میدان شهدا به سمت امامزاده یحیی ساری توسط هیأت‌های عزاداری، تشییع می‌شوند.

این مسؤول زمان تشییع این 15 شهید را روز پنج‌شنبه 29 تیرماه اعلام کرد و افزود: سه شهید گمنام 17، 25 و 26 ساله که به ترتیب در عملیات‌های بدر(شرق دجله)، کربلای 4 (ام الرصاص) و خیبر (جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، بعد از ظهر همان روز در شهرستان بلده نور تشییع می‌شوند.

ملکی تصریح کرد: شهرستان بابلسر میزبان پنج شهید گمنام است که سه شهید 35، 21 و 19 ساله که در عملیات‌های خیبر (جزیره مجنون)، بدر (شرق دجله) و محرم (شرهانی) تفحص شدند در هادی‌شهر و دو شهید 16 و 19 ساله که در عملیات خیبر و بدر به شهادت رسیدند، در پدافند هوایی این شهرستان مورد خاکسپاری قرار می‌گیرند.

وی با اعلام اینکه سه شهید گمنام میهمان مردم شهر بندپی شرقی بابل هستند، اظهار کرد: این سه شهید در عملیات‌های خیبر (جزیره مجنون)، بدر (شرق دجله) و والفجر هشت (فاو) تفحص شدند که به ترتیب 30، 19 و 20 ساله هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در پایان گفت: هویت دو تن از شهدای مورد نظر مشخص شده که اطلاعات و مشخصات این شهدا متعاقباً اعلام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج