مدیرکل بهزیستی مازندران بیان داشت : در هفته بهز یستی نیز 76 واحد مسکن برای خانواده‌هایی که بیش از یک معلول دارند ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سعید آرام در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت هفته بهزیستی اظهار داشت: دهه سوم تیرماه هفته بهزیستی نامگذاری شده و شعار امسال این سازمان، بهزیستی مسئول و محور سلامت اجتماعی نامگذاری شد.

وی افزود: سه رویکرد اصلی سازمان، پیشگیری از معلولیت‌ها در آسیب‌های اجتماعی، مشاوره ژنتیک، غربالگری اختلالات شنوایی و بینایی و گسترش مراکز اورژانس اجتماعی است.

آرام گفت: شش مرکز  اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های میاندورود، جویبار، سوادکوه، فریدونکنار، نور و عباس آباد راه‌اندازی شده که با 12 مرکز قبل به  18 مرکز می‌رسد.

وی تصریح کرد: سال گذشته 18 هزار و 700 مورد خدمات سیار ارائه شد که با حضور به موقع نیروهای اورژانس از 750 مورد اقدام به خودکشی جلوگیری شده است.

آرام با اشاره به معضل طلاق به عنوان مهم‌ترین آسیب اجتماعی در جامعه، گفت: از سال 81 تا91 بیشترین میزان رشد طلاق را داشتیم که در چند سال اخیر، رشد طلاق متوقف شد و کاهش یافت و در سال گذشته 7 هزار و 721 پرونده طلاق به مراکز کاهش طلاق ارجاع داده شد.

وی گفت: 20 هزار تماس سال گذشته با اورژانس 123 برقرار شد که بیشترین تماس مربوط به خودکشی، اختلافات خانوادگی، کودک آزاری و همسر آزاری بوده ‌که در این زمینه عملکرد  مازندران در کشور رتبه نخست را کسب کرد.

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: سال گذشته 14 میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان پرداخت شد و در زمینه ساخت مسکن نیز 128 خانوار روستایی و 125 خانوار شهری شناسایی که تا پایان سال، مسکن‌دار می‌شوند.

وی افزود: در هفته بهزیستی نیز 76 واحد مسکن برای خانواده‌هایی که بیش از یک معلول دارند ساخته می‌شود.

آرام افزود: آمارها نشان می‌دهد یک درصد کودکانی که تولد می‌شوند دچار اوتیسم می‌شوند که در حال حاضر 150 کودک بیماری اوتیسمی از چهار مرکز ساری، آمل، بابل و چالوس در حال درمان هستند.

وی گفت: یکی از علت‌هایی که منجر به ضایعات نخاعی می‌شود سوانح رانندگی است که از سال گذشته تا کنون 903 نفر دچار ضایعات نخاعی شدند‌.

آرام افزود: یک‌هزار و 700 معلول روستایی زیرپوشش بیمه روستایی و عشایری قرار گرفتند و در طرح مراقبت در خانواده، 86 مراقب از 320 سالمند و معلول مراقبت می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج