معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال مازندران گفت: 52درصد مازندرانی ها کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج،علیرضا افسری با اشاره به آغاز طرح صدور کارت هوشمند از سال ۹۱ در این استان، اظهار کرد: استان مازندران جز استان های برتر دریافت کارت هوشمند ملی است و زمینه کاربردی شدن آن هرچه زودتر فراهم می شود.

وی تصریح کرد: کارت هوشمند ملی شامل اطلاعات فردی، اثر انگشت، کد ملی به صورت محافظت شده و ذخیره در حافظه است که یک هویت برای فرد ایرانی ایجاد می کند.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال مازندران خاطرنشان کرد: در سال ۹۱ برای ۴۰۰ نفر از عوامل اجرایی انتخابات کارت هوشمند ملی که ثبت نام کرده بودند صادر شد.

افسری از افزایش ایستگاه های صدور کارت هوشمند در ۱۰ نقطه از مازندران در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: در سال 92، حدود ۲۳ هزار و ۵۵۲ نفر درخواست کارت هوشمند دادند که برای همه آنان صادر شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ نیز ۹۱ هزار و ۸۱۰ نفر درخواست کارت هوشمند ملی کردند که صادر شد، اظهار کرد: در سال ۹۴ نیز برای ۳۶۱ هزار و ۲۰۵ نفر و در سال 95 تعداد 764 هزار و 507 درخواست کارت و صادر شد.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال مازندران خاطرنشان کرد: امسال تا پایان خرداد ماه ۵۴۰ هزار و ۴۹ نفر برای کارت هوشمند ملی ثبت نام کردند.

افسری تعداد کل درخواست های کارت ملی هوشمند را در مازندران از ابتدای طرح تاکنون یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۱۲۳ نفر عنوان کرد و گفت: این تعداد  در مجموع در ۱۰۶ دفتر پستی، پیشخوان شهری و روستایی و اداره ثبت احوال کل مازندران به ثبت رسید.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع درخواست ها تعداد یک میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۵۸ کارت توسط سازمان ثبت احوال چاپ شد که ۸۱ هزار و ۲۷۶ نفر در ادارات مانده است که مردم باید برای دریافت آن مراجعه کنند و ۲۹ هزارو ۵۶۵ کارت نیز در نوبت چاپ است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال مازندران با بیان اینکه به طور متوسط زمان صدور کارت کمتر از یک ماه انجام می شود، اظهار کرد: تاکنون ۵۲ درصد از جمعیت استان کارت ملی هوشمند دریافت کرده اند.

افسری تاکید کرد: با توجه به اینکه اعتبار کارت های ملی فعلی تا پایان سال ۹۶ است از مردم استان درخواست می شود هرچه زودتر برای تعویض کارت اقدام کنند.

وی به ویژگی های کارت ملی هوشمند پرداخت و گفت: این کارت دارای تراشه است که اطلاعات هویتی شهروندان در آن ذخیره می شود و دارای کاربردهای متنوع از جمله بانکی، خدمات درمانی، اثر انگشت وغیره است.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی اداره کل ثبت احوال مازندران اظهار کرد: به دلایل امنیتی عکس روی بدنه کارت کمی بی کیفیت به نظر می رسد چرا که با لیزر روی بدنه کارت درج شده و همچنین یک عکس با کیفیت رنگی داخل حافظه کارت ذخیره شده است.

افسری گفت: در حال حاضر امکان ثبت نام در هرماه برای ۱۴۰ هزار نفر در استان فراهم شده و هزینه ثبت نام  و تحویل در مجموع ۳۱ هزار تومان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج