مراسم اختتامیه جشنواره ملی فانوس که در بخش‌های فیلم، موسیقی، هنرهای نمایشی، سایبری و هنرهای تجسمی از 20 تا 23 تیرماه به میزبانی مازندران برگزار شده بود با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری موج، این مراسم با حضور سردار کمیل کهنسال یکی از یادگاران دفاع مقدس، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رضا توکلی بازیگر محبوب سینمای ایران همراه بوده است.

جواد قلی‌زاده دبیر اجرایی جشنواره فانوس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جشنواره فانوس از سال 95 توسط فراخوان آماده شده و ارسال آثار از اوایل اسفند 96 آغاز شد، گفت: مراحل داوری بلافاصله شروع شد و ازبین 707 اثر ارسالی 189 اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران نیز طی سخنانی در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: مازندران دارای 10 هزار و 400 شهید است و امروز نیز تجدید پیمان می‌کند با شهدای انقلاب و مدافعان حرم و امیدوار است این راه ادامه پیدا کند.

سردار عبدالله ملکی تصریح کرد: این جشنواره با همکاری رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، شهرداری ساری و هنرنمایی هنرمندان از سراسر کشور به میزبانی مازندران برگزار شد که شاهد هنرنمایی و رونمایی آثار زیبا در این جشنواره بودیم.

رئیس سازمان امور هنری و سینمایی دفاع مقدس نیز در اختتامیه این جشنواره بیان کرد: نخستین جشنواره تولیدات هنری و سینمایی در مازندران برگزار شد که این حرکت ارزشمند که تصویر درستی از دفاع مقدس بوده را به علاقه‌مندان به‌ویژه قشر جوان برسانند.

علی‌اصغر جعفری با بیان اینکه در حوزه سینما دفاع مقدس اگر بستر لازم فراهم شود و از ظرفیت‌های موجود استفاده شود طوفانی برپا می‌شود که بسیار ارزش‌آفرین است، تصریح کرد: دفاع مقدس مکتب و پارادایم فکری است که فصل مشترک تمام ادیان در دنیا بوده و در تاریخ به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: ما افتخار تقویت کردن و عمق بخشیدن، نشر دادن و در نهایت حفظ کردن این ارزش را داریم و با توجه به دستور مقام معظم رهبری که فرمودند هنرمندان در عرصه هنر و ادبیات وظیفه نشر و ترویج این مهم را بر عهده دارند امروز شاهد درخشش هنرمندان در این جشنواره هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج