رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از موقوفات به عنوان بخش فوق العاده ای در امور اقتصادی ، فرهنگی ، دینی نام برد و گفت : تاکنون از این ظرفیتاین بخش به اندازه لازم ، مناسب و کافی استفاده نشده است .

به گزارش خبرگزاری موج،حجت الاسلام علی محمدی در آئین معارفه مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه مازندران در ساری، افزود: در حالی که وقف به عنوان سرمایه گرانبها برجای مانده از گذشتگان برای انجام امورات خیر ، عمران و آبادانی به شمار می رود ، استفاده نشدن از این ظرفیت نیز اثراتی دارد .

وی از اجرای نیات واقفان را اصلی ترین و الزامی ترین هدفگذاری و فعالیت سازمان اوقاف برشمرد و ادامه داد : نیات واقفان بیشتر با هدف دستگیری و کمک به مسائل و امور مردم و جامعه است .

رئیس اوقاف کشور ، اجرایی شدن و بهره برداری جامع و مناسب از موقوفات را از الزامات کسب درآمد مناسب دانست و اظهار داشت : عدم بهره برداری کامل و تمام از موقوفات غصه بر جای مانده در وقف است در حالی که استفاده درست و بهینه از این ظرفیت در نخستین گام افزایش درآمد را به همراه دارد .

وی اثرات این افزایش درآمد موقوفات را زمینه ساز افزایش ارائه خدمات بیشتر در راستای عمل به نیات واقفان دانست و افزود : برای دستیابی به این مهم به همکاری تمامی بخش ها از جمله موجر ، مستاجر و مجموعه اوقاف نیاز است .

رئیس اوقاف کشور از استقبال این سازمان برای استفاده از نظرات علمی ، کاربردی و کارشناسی متخصصان و صاحبنظران در مقوله بهره برداری کامل و مناسب از موقوفات خبرداد و گفت : نظرات این افراد می تواند در بهره وری همه جانبه موقوفات و امامزادگان کشور تاثیر بگذارد .

وی ادامه داد: برای این منظور اکنون شناسایی موقوفات و رقبات و همچنین تعداد مجموعه های آباد در این بخش در دستور کار قرار دارد .

محمدی گفت: با ادغام موضوع شناسایی موقوفات و رقبات و نظر کارشناسان اقتصادی می توان انتظار بهره وری را داشت.

175 هزار موقوفه و یک میلیون و 400 هزار رقبه در کشور وجود دارد .

در این مراسم حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی به عنوان مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه مازندران معرفی و از خدمات حجت الاسلام علیزاده قدردانی شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج