مدیرکل فرودگاه‌های مازندران گفت: در حال حاضر امکان برقراری پرواز ایمن در باند جدید فرودگاه رامسر وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعدالله وطن‌خواه درمورد مشکلات بهره‌برداری از باند فرودگاه رامسر، تصریح کرد: باند جدید فرودگاه رامسر اجرا و بتن‌ریزی شد که به‌عنوان نخستین باند بتنی کشور به شمار می‌رود ولی وجود موانع در اطراف و عدم تملک اراضی موجب شده که بهره‌برداری از باند میسر نباشد.

وطن‌خواه گفت: در حال حاضر امکان برقراری پرواز ایمن در باند جدید فرودگاه رامسر وجود ندارد.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران اظهار کرد: امسال فرودگاه دشت‌ناز ساری میزبان 3 هزار و 500 زائر است.

وی با اعلام اینکه نخستین پرواز معنوی حج تمتع از 27 مرداد ماه امسال برگزار می‌شود، اضافه کرد: برای انجام پرواز حج تمتع تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران با اشاره به اینکه بهسازی زیرساخت‌ها در دستور کار قرار دارد، افزود: فرودگاه‌های مازندران آمادگی لازم را دارد و منتظر اعلام برنامه به‌صورت رسمی هستیم.

این مسوول درباره افزایش پروازها، بیان کرد: در حال حاضر هر هفته 40 پرواز در فرودگاه رامسر، 32 پرواز در فرودگاه نوشهر و 80 پرواز در فرودگاه دشت‌ناز به‌صورت رفت و برگشت در حال انجام بوده و رایزنی‌های لازم برای افزایش پروازها نیز در دستور کار ما قرار دارد.

وطن‌خواه با بیان اینکه سوم مرداد ماه امسال در زمینه بهسازی فرودگاه ساری مناقصه برگزار می‌شود، گفت: مطالعه زه‌کشی و فاضلاب و همچنین تملک اراضی مورد نیاز برای نصب سیستم ناوبری به‌عنوان دو طرح جامع در فرودگاه دشت‌ناز ساری در حال اجرا است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج