مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تقویت سازمان دانش آموزی را مهم دانست و گفت: امسال دو هزار نیروی انسانی بازنشسته می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج،سید علی قاسمی ، اظهار کرد: نظام آموزشی برای تربیت دانش‌آموزان است لذا محور همه فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزش‌وپرورش برای دانش‌آموزان است.

وی افزود: همه منافع، سیاست‌ها، برنامه‌ها و اعمال مدیریت‌ها برای تربیت دانش‌آموزان است و این همان مفهوم دانش‌آموز محوری است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، همه تلاش‌ها را در نظام آموزش‌وپرورش را تربیت انسان فرهیخته عنوان کرد و گفت: سازمان دانش‌آموزی هدف مقدسی دارد که اگر همه منابع برای این هدف گسیل شود منجر به تربیت نیروی انسانی خواهد که خود سرمایه‌ای والا و بزرگ محسوب می‌شود.

قاسمی، بابیان اینکه تربیت نیروی انسانی برای هر حکومت اجتماعی سرمایه تولید می‌کند و کار بزرگی است، گفت: اگرچه مدرسه کانون تربیت است اما مدرسه می‌تواند کاستی‌هایی داشته باشد که می‌توان با اجرای فوق‌برنامه این کاستی‌ها را برطرف نمود.

وی، افزود: سازمان دانش‌آموزی با مصوبه مجلس شورای اسلامی و در دولت اصلاحات تشکیل شد تا کاستی‌های مدارس را جبران کند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، بابیان اینکه سازمان دانش‌آموزی در عرض اقدامات هیچ واحدی از آموزش‌وپرورش قرار ندارد بلکه در راستای همه واحدها است، ادامه داد: بسیاری از فرصت‌ها در این سازمان فراهم است یکی از این فرصت‌ها تربیت دانش‌آموزان در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

قاسمی، سازمان دانش‌آموزی را یک سرمایه برای نظام آموزش‌وپرورش دانست و گفت: تقویت سازمان دانش‌آموزی، تقویت آموزش‌وپرورش و تکمیل برنامه‌های آموزشی است.

وی، بابیان اینکه پس از آغاز به فعالیت سازمان دانش‌آموزی در دوره‌ای به دلایلی در معرض آسیب قرار گرفت و آسیب جدی خورد، گفت: یکی از زیباترین کارهای دولت تدبیر و امید که لازم است بر روی آن سرمایه‌گذاری شود بازسازی و احیای دوباره سازمان دانش‌آموزی است که در این بازگشت به خویشتن باید نقطه اوجی طراحی شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، در بخش دیگری اظهار کرد: استان مازندران حدود ۵۳۰ هزار دانش‌آموز در بخش‌های سوادآموزی و حوزه‌های دیگر دارد که حدود صد هزار نفر از آن‌ها که ۲۱ درصد را تشکیل می‌دهد در مدارس غیردولتی درس می‌خوانند.

قاسمی، افزود: آموزش‌وپرورش مازندران رتبه دوم را در بحث مشارکت مردمی و جذب مدارس غیردولتی دارد.

وی بابیان اینکه با اداره استثنایی ۳۳ اداره داریم، گفت: حدود ۴۰ هزار نیروی انسانی در بخش‌های آموزش‌وپرورش واداری داریم که امسال ۲ هزار نفر به‌افتخار بازنشستگی نائل می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مازندران، با اعلام اینکه ۶۰ درصد از همکاران ما سابقه ۲۰ سال بالاتر رادارند، افزود: سطح سواد همکاران ما خوب است و ۸۵ درصد از آنان در سطح کارشناسی به بالاتر و رقم قابل‌توجهی هم کارشناسی ارشد بالاتر هستند.

قاسمی با اعلام اینکه در بخش‌های مختلف پرورشی جایگاه خوبی داریم، گفت: پوشش تحصیلی ما در پایه اول بیش از ۹۹ درصد است و در متوسطه اول حدود ۹۸ درصد و این در حالی است که این پوشش در متوسطه دوم ۹۱ تا ۹۲ درصد است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج