مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای استان مازندران و گلستان گفت: مشکلی در توزیع و انتقال برق مازندران وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین افضلی ، اظهار کرد: با گرم شدن هوا مصرف برق افزایش می‌یابد و این عامل به دلیل رعایت نکردن مردم غیرمتعارف است و شبکه نمی‌تواند این میزان مصرف را تامین کند که برخی از این عوامل به انتقال و تولید و توزیع مربوط می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون در بخش انتقال و توزیع مشکلی ایجاد نشده اما قطعی برق چند دقیقه‌ای در بابل طی سه مرحله ایجاد که به سرعت رفع شد.

مدیرکل شرکت برق منطقه‌‌ای استان مازندران با بیان اینکه مردم باید در پیک مصرف مصارف خود را کنترل کنند، خاطرنشان کرد: از ساعت یک بعدازظهر تا 21 شب ساعات اوج مصرف برق است و اگر همگان مصارف غیرضروری خود را به ساعت‌های 23 شب تا 7 صبح انتقال دهند مشکلی در شبکه توزیع برق ایجاد نمی‌شود.

افضلی تاکید کرد: مردم در اوج مصرف برق لوازم غیرضروری مانند جارو برقی و لباسشویی و اتو را روشن نکنند و دمای کولرهای خود را روی 25 درجه قرار دهند در این حالت کمک شایانی انجام شده و جایی خاموش نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مردم مازندران و گلستان باید مدیریت مصرف را در منازل خود رعایت کنند، گفت: در روزهای تابستان رشد مصرف برق دو و نیم برابر می‌شود که در حدود دو هزار و 400 مگاوات برق مصرفی در تابستان مربوط به وسایل سرمایشی است در حالی که در غیرتابستان حدود هزار و 400 مگاوات است.

مدیرکل شرکت برق منطقه‌‌ای استان مازندران، تصریح کرد: در پیک تابستان مصرف برق به سه هزار و 700 مگاوات می‌رسد که حدود دو هزار مگاوات آن مربوط به کولرها است که اگر دمای ترموستات به 25 برسد کمک شایانی به این دوره گرما می‌کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج