مدیرعامل آبفای شهری استان مازندران با اشاره به فرسوده بودن ۱۷۰۰ کیلومتر از شبکه‌های آبرسانی در استان گفت: برای اصلاح و تعویض این شبکه‌ها به ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرگزاری موج،ذبیح الله ذاکری با بیان اینکه 320 هزار نفر از  جمعیت زیرپوشش این شرکت از طرح‌های فاضلاب برخوردار هستند اظهار داشت: در کشور این رقم به طور میانگین 42  تا 44 درصد  است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های فاضلاب در استان‌های شمالی با حفظ محیط زیست و ارتقای آن ارتباط دارد، افزود:  در شهرهای ساری، بابل، جویبار، بابلسر، نوشهر و چالوس طرح فاضلاب به بهره‌برداری رسیده و در شهرهای قائم‌شهر، آمل، محمودآباد، رامسر و تنکابن نیز این طرح‌ها از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حال اجرا است.

مدیرعامل آبفای شهری مازندران با اشاره به اجرای مطالعات طرح فاضلاب شهرهای ساحلی در مازندران، تصریح کرد: ظرفیت تصفیه‌خانه‌های ساخته شده در این استان 68 هزار متر مکعب در روز بوده  که در حال حاضر 43 هزار متر مکعب  آن در حال فعالیت است.

ذاکری مجموع هزینه صرف شده برای اجرای طرح‌های فاضلاب را 300 میلیارد تومان عنوان و تاکید کرد: تاکنون 850 کیلومتر لوله‌گذاری فاضلاب در مازندران انجام شد.

وی با اشاره به تصویب دریافت 150 میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی  با حمایت مسئولان استانی و نمایندگان مجلس، تصریح کرد: در حال پیگیری برای افزایش این تسهیلات به مبلغ 280 میلیون یورو هستیم که با اجرای این طرح‌ها جهش قابل ملاحظه‌ای در اجرا و بهره‌برداری از طرح‌های فاضلاب ایجاد خواهد شد و عقب‌ماندگی مازندران در این بخش جبران می‌شود.

ذاکری با اشاره به اجرای مطالعات طرح فاضلاب در شهرهای شرق مازندران گفت: برای این منظور به همت استاندار و نمایندگان مردم در مجلس، 250 میلیارد تومان اعتبار تصویب شد.

مدیرعامل آبفای شهری مازندران، مجموع طول شبکه آبرسانی در استان را 7200 کیلومتر دانست و گفت: از این میزان 20 تا 22 درصد معادل 1700 کیلومتر آن فرسوده است که در مجموع 340 میلیارد تومان برای تعویض شبکه‌های فرسوده نیاز داریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج