مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران با تاکید بر توجه به معیشت کشاورزان، گفت: امسال بیمه قالیبافان در مازندران اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد ابراهیمی  در دیدار با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار داشت: تمامی روستائیان و کشاورزان بالای 18 سال که زیر 50 سال هستند، می‌توانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان عضو شوند.

وی افزود: عضویت در صندوق‌های بیمه ای باعث می‌شود زمانی که معیشت افراد به دلیل فوت، پیری و یا از کارافتادگی سرپرست خانوار با مشکل مواجه شد افراد بتوانند با حفظ کرامت و عزت نفس از حقوق و مزایای قانونی برخوردار شوند.

ابراهیمی با اشاره به میزان حق بیمه در صندوق، بیان داشت: حق بیمه در صندوق 15 درصد از سطوح درآمدی بوده که 5 درصد آن توسط بیمه شده پرداخت و 10 درصد آن را دولت به عنوان کمک و سهم دولت برای کشاورزان، روستائیان و عشایر پرداخت می‌کند.

وی افزود: مستمری بازنشستگی (پیری)، مستمری از کارافتادگی کلی، مستمری بازماندگان به عنوان تعهدات و مزایای عضویت درصندوق بوده که بیمه‌شدگان واجد شرایط در آینده از آن برخوردار خواهند شد و  همچنین نقل وا نتقال سوابق بیمه ای امکان پذیر است.

ابراهیمی، خواستار اجرایی شدن بیمه قالیبافان و افراد مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت و تجارت شد و درخواست انعقاد تفاهم نامه ای در این مورد را داده تا بیمه این افراد تسهیل شود.

محمد محمد پور، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در این نشست با مفید دانستن مزایای این صندوق و اهمیت بیمه‌های اجتماعی برای آحاد جامعه، خاطرنشان کرد: مردم باید به عضویت صندوق‌های بازنشستگی درآیند تا بتوانند در بلند مدت از مزایای بیمه‌های اجتماعی برخوردار شوند.

وی اعلام آمادگی کرد در صورت نیاز نسبت به صندوق مساعدت‌های لازم را و در مورد تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف خود اعلام که از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهند کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج