مریم جمشیدی به مطالبات بر زمین مانده در زمینه بانوان و انتظارات در عرصه بهره مندی از ظرفیت ها و شایسته سالاری را بیشترین مساله زنان جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: تحقق این مساله از سوی دولت دوازدهم بی شک نیازمند تابوشکنی ها و پرداخت هزینه هایی است که به احتمال قوی این دولت همچون گام های آغازین در دولت یازدهم، موفق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران افزود: همانگونه که در انتخابات و تمامی حوزه ها بانوان ایرانی به موازات مردان و حتی پیشتازتر از آنان حضور دارند، انتظار می رود در مراحل دیگر از جمله عرصه تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها نیز بدون لحاظ جنسیت و با لحاظ شایستگی و توانمندی ها، جذب شوند.

وی تاکید کرد: یکی از مطالبات به حق زنان که در طول سالیان گذشته به آن پرداخته نشده استفاده و بکارگیری توانمندی های شایسته آنان در این عرصه ها بوده که باعث شده ظرفیت عظیم زنان کارآمد و موفق نهفته و بلااستفاده بماند.

جمشیدی ابراز امیدواری کرد: کابینه دکتر روحانی توفیق بیشتری در این زمینه داشته و تعهد و مسئولیت پذیری و کارآمدی زنان از سوی این دولت جدی تر گرفته شود تا شاهد حضور بانوان در کابینه و پست های کلیدی مختلف در استان ها و شهرهای کشور باشیم.

وی در پاسخ به مطالبات بر زمین مانده در زمینه بانوان و انتظارات در عرصه بهره مندی از ظرفیت ها و شایسته سالاری را بیشترین مساله زنان جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: تحقق این مساله از سوی دولت دوازدهم بی شک نیازمند تابوشکنی ها و پرداخت هزینه هایی است که به احتمال قوی این دولت همچون گام های آغازین در دولت یازدهم، موفق خواهد شد.

جمشیدی با بیان اینکه هیچکس نمی تواند این حق مسلم را از زنان ایرانی، اسلامی بگیرد، گفت: این مساله مقاومت هایی در بر خواهد داشت اما نباید در مقابل این مقاومت ها تسلیم شد چراکه اگر هرکس بخواهد به حاشیه امن خود بیندیشد هرگز نمی توان شاهد پیشرفت و توسعه بود.

وی مقابله با مقاومت های این جریان را جهت شکوفایی توانمندی های زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و دست یابی به حداقل های خود در جامعه الزامی برشمرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج