قاسم شهابی خروج از این بحران و جلوگیری از قطعی برق را منوط به همراهی و همکاری هر چه بیشتر مردم دانست و گفت : شهروندان می توانند با مدیریت در مصرف برق ، سرویس سیستم های سرمایشی و تثبیت دمای آنها میان 24 تا 26 درجه ، مصرف برق را تا 30 درصد کاهش دهند .

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مازندران،میزان برق مصرفی روز گذشته مشترکان مازندران نسبت به روز مشابه سال قبل 16 درصد افزایش داشت و همچنین بیشترین مصرف برق از ابتدای امسال تاکنون در این روز ثبت شد.

وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی در باره گرم تر شدن هوای مازندران برای روز چهارشنبه و احتمال گذر از 40 درجه سانتی گراد ،

از مشترکان خواست تا با رعایت صرفه جویی در مصرف ، احتمال قطعی برق را به حداقل برسانند.

شهابی گفت : تجربه ثابت کرده است که با هر یک درجه افزایش دمای هوا میزان مصرف برق در استان 10 درصد افزایش می یابد و به همین دلیل هم امسال در تیر ماه رکورد ماه مرداد سال گذشته به عنوان گرم ترین ماه سال شکسته شد.

وی افزود : اوج مصرف برق استان در سال گذشته مربوط به 28 مرداد بود ولی با توجه به وضعیت افزایش مصرف برق در روز گذشته ، پیش بینی می شود فردا و پس فردا مصرف برق در مازندران از یکهزار و 800 مگاوات فراتر برود.

شهابی خروج از این بحران و جلوگیری از قطعی برق را منوط به همراهی و همکاری هر چه بیشتر مردم دانست و گفت : شهروندان می توانند با مدیریت در مصرف برق ، سرویس سیستم های سرمایشی و تثبیت دمای آنها میان 24 تا 26 درجه ، مصرف برق را تا 30 درصد کاهش دهند .

وی افزود : مردم مازندران همچنین با استفاده نکردن از لوازم برقی پر مصرف در ساعات پیک بار و نیز تغییر ساعات شیفت کاری از بعد ازظهر به شب ، می توانند نقش موثری در جلوگیری از قطع احتمالی برق در روزهای گرم تابستان داشته باشند.

براساس آمار شرکت توزیع برق مازندران ، میزان تولید برق در استان روزانه بیشتر از یک هزار و 750 مگاوات است که میان یک میلیون و 200 هزار مشترک توزیع می شود .

همچنین میزان مصرف برق مشترکان استان در شرایط عادی حدود 800 مگاوات است که در فصول گرم سال و پیک مصرف تا 2 و نیم برابر افزایش می یابد .

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج