رئیس دادگستری شهرستان گفت: در سال 95، 90درصد طلاق ها در چالوس توافقی بود.

به گزارش خبرگزاری موج، مهران ولی پور گرزین  با اشاره به نقش مهم رسانه ها در تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی درست و به موقع اظهار کرد: فعالیت خبرنگاران این شهرستان متمایز از سایر شهرستان ها است که نشان دهنده توانمندی اصحاب رسانه این منطقه است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های هفته قوه قضائیه در این شهرستان گفت: دیدار با امام جمعه و خانواده معظم شهدا و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه از جمله این برنامه ها بود.

رئیس دادگستری چالوس تصریح کرد:  در یک سال گذشته  ۲۳ هزار فقره پرونده در شورای حل اختلاف، دادگاه و دادسرای شهرستان رسیدگی شده و نزدیک به همین میزان نیز پرونده  مختومه بوده است.

ولی پور با بیان اینکه در سال ۹۵ میزان رای طلاق در این شهرستان  ۴۵۰ پرونده بود که ۹۰ درصد آن توافقی بود، خاطر نشان کرد:  از علل اصلی طلاق اعتیاد و مشکلات  اقتصادی را می توان نام برد.

وی میزان آمار طلاق را طی سه ماهه اول امسال در چالوس  ۱۲۰ پرونده ذکر کرد و گفت: حدود ۱۲۰۰ پرونده حقوقی خانوادگی در دادگستری چالوس وجود داشته و یک شعبه اختصاصا مسئول رسیدگی به مسایل  خانوادگی است.

رئیس دادگستری چالوس افزود: تاکنون ۱۱ کیلومتر از سواحل چالوس آزاد شده است و مقدار کمی از آن باقی مانده است.

ولی پور با اشاره به اینکه تجاوز به اراضی ملی و جنگلی در این شهرستان  به خوبی مهار شده است، یادآور شد: میزان سرقت نسبت به سال گذشته روند ثابت و حتی کاهشی با دو درصد بوده است.

وی مهم ترین موضوع در قوه قضائیه پیشگیری عنوان کرد و متذکر شد: جرایم را باید از طریق پیشگیری مانع شد زیرا اثربخشی بیشتری دارد و اعمال مجازات شاید اثر بخشی کمتری داشته باشد.

رئیس دادگستری چالوس تاکید کرد: همه دستگاه ها باید تلاش کنند تا جامعه ساخته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج