مدیرعامل هلال احمر مازندران گفت: تیم‌های امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در سوم خرداد 96 تا روز نهم تیرماه موفق شدند هزار و 49 غریق را از امواج خزر نجات دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی اکبری با بیان اینکه بیش از هزار نجاتگر و ناجی غریق در 367 نقطه پرخطر ساحل این استان مستقر هستند، اظهار کرد: تیم‌های امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در سوم خرداد 96 تا روز نهم تیرماه موفق شدند هزار و 49 غریق را از امواج خزر نجات دهند.

وی تصریح کرد: در این مدت هزار و 667 نفر نیز با مراجعه به پایگاه‌ها و پست های امداد و نجات ساحلی هلال احمر مازندران از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران را مهم‌ترین برنامه عملیاتی هلال احمر استان در تابستان 96 دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی منطقه عملیاتی در سواحل مازندران و پوشش 367 نقطه حادثه‌خیز در طول 400 کیلومتر ساحل استان، تیم‌های نجات غریق و امداد ثابت و سیار موتوری برای امدادونجات و هشدار و پیشگری در نقاط پرخطر ساحل مازندران مستقر شدند.

اکبری گفت: به منظور اجرای عملیات کاهش غریق در سواحل مازندران که از اوایل خرداد ماه سال جاری اجرایی شده است  بیش از هزار نفر نجاتگر و ناجی غریق با به کارگیری انواع تجهیزات پیشرفته مانند آمبولانس، موتورسیکلت، قایق نجات، جت اسکی، خودروهای نجات و خودروی پشتیبانی مشارکت فعال دارند.

وی با بیان اینکه فرصت دوباره زندگی به نجات یافتگان حوادث و سوانح مختلف به ویژه غرق‌شدگان در ساحل مازندران، محور تمامی اقدامات جمعیت هلال احمر در اجرای طرح امداد و نجات ساحلی است، افزود: در حال حاضر تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به تعطیلات تابستان و ورود شمار کثیری از مسافران به استان و نوار ساحلی خاطرنشان کرد: هموطنان برای حفظ جان خود به توصیه های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق پر خطر خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج