معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران اظهار داشت:مازندران جزو 7 استان برتر کشور در زمینه فعالیت آزمایشگاه های نانو است.

به گزارش خبرگزاری موج، اسفندیار نظری با بیان اینکه تعداد پژوهشسراهای این استان در سال 92 را 15 واحد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تمامی شهرستان ها و مناطق استان به جز منطقه دودانگه دارای پژوهشسرا هستند که هریک از این پژوهشسراها نیز دارای آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی می باشند.

وی فعالیت آزمایشگاه پلاسما در شهرستان نکا به عنوان دومین آزمایشگاه دانش آموزی پلاسما در خاورمیانه را از افتخارات این استان برشمرد و افزود: کسب رتبه سوم کشوری در المپیاد نانو و جشنواره زیست فناوری، رتبه های برتر کشوری در مسابقات جهانی شناخت مغز و سلولهای بنیادین و رتبه های برتر جهانی در رشته رباتیک در کشورهای مکزیک، چین و ترکیه نیز از دیگر افتخارات جمعیت دانش آموزی این استان است.

نظری خواستار اختصاص درصدی از اعتبارات پژوهشی دستگاه های اجرایی استان به پزوهشسراها شد و تصریح کرد: جهت تکمیل آزمایشگاه های مازندران از جمله پلاسمای نکا و خرید تجهیزات برای پژوهشسراهای مناطق محروم 2 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج