رئیس اداره ورزش و جوانان آمل با اعلام فعالیت گسترده بانوان آملی در رشته کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: کوهنوردان آملی تابستان امسال به قله 5 هزار و 33 متری کازبگ کشور گرجستان صعود می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر نصری شاهاندشت در بازدید از هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی این شهرستان، اظهار کرد: رشته کوهنوردی از سابقه بسیار زیاد در این شهرستان برخوردار است و با توجه به وجود قله دماوند به عنوان بام ایران و نخستین اثر طبیعی ثبت شده کشور استقبال به سمت این قله مرتفع بیشتر است.

وی افزود: علاوه بر گردشگران و کوهنوردان داخلی بسیاری از کوهنوردان خارجی در فصل‌های مختلف برای صعود به قله دماوند به استان مازندران سفر دارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل با اشاره به وجود قلل مرتفع رشته کوه البرز در مازندران، تصریح کرد: هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی این شهرستان از شاخص‌ترین هیأت‌ها بوده و از همدلی، صمیمیت و همزبانی مطلوبی برخوردار است.

این مسؤول بیان کرد: گروه‌های کوهنوردی زیادی در این شهرستان به صورت مستمربه قلل مرتفع داخلی و خارجی صعود دارند و در طول یک هفته حدود 200 تا 300 کوهنورد با مدیریت لازم به قلل صعود دارند.

نصری با اشاره به اینکه کوهنوردان در مناطق جنگلی و محیط زیست از حافظان طبیعت هستند، ادامه داد: این ورزشکاران در محیط زیست دست به حفظ گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری می‌زنند و در امر اطفای حریق هم تلاش فراوان دارند.

وی گفت: حدود 40 گروه کوهنوردی در آمل به صعودهای ورزشی مشغول هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل با اعلام فعالیت گسترده بانوان آملی در رشته کوهنوردی و صعودهای ورزشی بیان کرد: با اعلام هیأت کوهنوردی، کوهنوردان آملی تابستان امسال به قله 5 هزار و 33 متری کازبگ کشور گرجستان صعود می‌کنند که از صعودهای تابستانی محسوب می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج