فرماندار ویژه تنکابن بر ضرورت رفع موانع اداری و مشکلات احداث نیروگاه زباله سوز این شهرستان تاکید و خواستار تسریع در روند اجرایی آن شد.

به گزارش خبرگزاری موج،سید امیر حسینی جو گفت : در این طرح که تفاهم نامه اولیه آن در سال گذشته به امضاء رسیده قرار است یک شرکت آلمانی بدون دریافت هزینه ای ، در ساخت ، راه اندازی و بهره برداری این نیروگاه مشارکت داشته باشد و زباله های انباشت شده در منطقه پرده سر را به برق تبدیل و آن را به فروش برساند.

وی اظهار داشت : شهرداری تنکابن نیز مکلف است که 10 هزار مترمربع زمین در محل دفن بهداشتی زباله منطقه پرده سر به منظور احداث نیروگاه در اختیار این شرکت قرار داده و روزانه 300 تن زباله را تحویل دهد.

حسینی جو با بیان اینکه مدیریت و اجرای پروژه تولید برق از زباله به مدت 20 سال خواهد بود ، خاطرنشان کرد : از آنجایی که شرکت مذکور به منظور طراحی ، تهیه و ساخت تجهیزات ، تاسیسات و منصوبات نیروگاه تا سقف یازده میلیون یورو تامین سرمایه کرده و هیچ مشکل مالی در این زمینه وجود ندارد بنابراین احداث این نیروگاه بهترین گزینه برای پایان دادن به مشکل پسماند در منطقه است.

وی تصریح کرد : این طرح که کاملا کارشناسی است به دلیل برخی ایراد ها در متن قرارداد و پیچیدگی سیستم اداری با مشکل مواجه شده و باید هرچه سریعتر برطرف گردد تا تکلیف شهرهای همجوار هم که منتظر نتیجه آن هستند ، مشخص گردد.

به گفته فرماندار ویژه تنکابن ، با راه اندازی این نیروگاه و به منظور تامین روزانه 300 تن زباله مورد نیاز ، مقرر گردید زباله های شهرستان های رامسر و عباس آباد نیز به این منطقه انتقال یابد تا مشکلات آنها در بخش مدیریت پسماند به حداقل برسد.

وی یادآور شد : هم اکنون هزاران تن زباله در منطقه پرده سر انباشت شده و شیرابه های حاصل از آن سلامت مردم منطقه را تهدید می کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج