مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از جانمایی 79درصد از اراضی بستر رودخانه های مازندران در طرح کاداستر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج،محمدحسن بهادر در حاشیه نخستین جلسه شورای فرهنگی و روابط عمومی این اداره کل، در ساری اظهار کرد: 84 درصد از اراضی منابع طبیعی مازندران در سیستم جامع کاداستر جانمایی و 13 درصد آن تثبیت شده است.

وی تصریح کرد: از مجموع یک میلیون و 592 هزار و 315 هکتار اراضی منابع طبیعی استان یک میلیون و 412 هزار هکتار آن در سیستم جامع کاداستر جانمایی و 207 هزار و 561 هکتار آن تثبیت شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: تاکنون 79 درصد از مجموع مساحت بستر رودخانه‌ها به میزان 9 هزار و 436 هکتار و 64 درصد از مجموع مساحت حریم رودخانه ها به میزان 7 هزار و 657 هکتار در این سیستم جانمایی شده است.

بهادر اظهار کرد: بر اساس آمارها، منابع طبیعی، حدود 9 درصد از مساحت کشور را تشکیل می دهند که حفظ، نگهداری و جلوگیری از تجاوز به منابع طبیعی از سوی سودجویان و زمین خواران یکی از اهداف دستگاه قضائی است که جانمایی، تثبیت و سنددار کردن آن یکی از مهم ترین راه‌های حل برای جلوگیری از دست درازی به آن محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم انجام شده در حوزه کاداستر استقرار ایستگاه های تحدید حدود مالکیت ها است که کمک فراوانی به مشخص شدن حدود دقیق مالکیت ها و اراضی می‌کند و گام مهمی در شفافیت حقوق مردم و اثبات مالکیت ها است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران افزود: جانمائی و پردازش در لایه های حریم 47 متری راه آهن و تأسیسات زیردریایی، فرودگاه ها، محدوده شهرها، شهرستان ها و استان به صورت 100 درصد انجام شده و پردازش سایر بخش ها با سرعت و دقت ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تمامی اراضی منابع طبیعی شهرستان کلاردشت که همواره با بیشترین هجوم زمین خواران مواجه بود به طور کامل جانمائی ، تثبیت و سند آن صادر شد.

بهادر در تبیین فعالیت اداره‌کل کاداستر و نقشه برداری تصریح کرد: تمامی تداخل ها از محدوده واحدهای ثبتی رفع و تغییرات محدوده واحدهای ثبتی به طور کامل انجام و 16 دستگاه گیرنده ( ROVER ) به واحدهای ثبتی تحویل و آموزش های لازم نیز به همکاران داده شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج