فرماندار بابلسر گفت: از حفر چاه‌های غیرمجاز در این شهرستان جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدعلی اسد در جلسه آب و خاک کشاورزی در این شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع بخش کشاورزی تأمین آب مورد نیاز برای کشاورزان است و با توجه به کاهش چشمگیر آب در مخازن و سفره‌های زیرزمینی استفاده بهینه از آب تنها راه تداوم کشاورزی است.

وی با بیان اینکه مهار آب‌های روان  یکی از روش‌های استفاده درست از آب است و دولت در این زمینه حمایت‌های خوبی را از کشاورزان انجام می‌دهد، تصریح کرد: ترویج آموزش و اطلاع‌رسانی به کشاورزان از سوی دولت و وزارتخانه با هدف صرفه‌جویی و حفاظت از منابع آب ضروری است.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه مشکلات حوزه آب برای آینده بسیار جدی است، ادامه داد: یکی از معضلات کم‌آبی پایین رفتن آب زیرزمینی، فرونشست زمین‌ها و خسران جبران‌ناپذیر به اماکن عمومی است که باید تلاش کنیم تا از هر گونه حوادث احتمالی جلوگیری کنیم.

این مسوول با اعلام اینکه لایروبی آب‌بندان منطقه با مشارکت مردم انجام شود، اظهار کرد: کشت دوم فرصت مناسبی است که کشاورز باید از آن استفاده کند تا حداکثر بهره‌وری در امر کشاورزی را به همراه داشته باشد.

اسد با تأکید به جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز گفت: آب‌های زیرزمینی و روان بر اثر حفر همین چاه‌های غیرمجاز در سال‌های اخیر کمتر شده‌اند که باید در این خصوص اقدامات اساسی انجام گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج