طرح منطقه نمونه گردشگری سد سیاه بیشه کندوان (چالوس) با اینکه در سفرهای استانی دولت گذشته سال 1385 مصوب شد ولی بنا به دلایلی اجرایی نشد اما با پی گیری های فراوان مسئولان دستگاه های اجرایی دردولت یازدهم کلیات این طرح تصویب و بزودی اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، کلیات این طرح که به عنوان مجموعه علمی، فناوری و گردشگری معرفی شده است در ماه جاری در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصویب شد و به گفته کارشناسان این طرح در حقیقت به عنوان یکی از طرح های جدید گردشگری آبی استان مازندران است.

طبق مصوبه این طرح باید در محدوده سد و نیروگاه تلمبه ذخیره ای سیاه بیشه کندوان چالوس که در مسیر جاده چالوس -کرج و در فاصله حدود 70 کیلومتری چالوس و 120 کیلومتری تهران قرار دارد، اجرایی شود.

مشاور اجرایی مدیرکل و مسئول دبیرخانه کارگروه گردشگری مازندران گفت : ‌‌کلیات این طرح در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به تصویب رسید.

علی ماهفروزی افزود :‌برای دستیابی به نتیجه و اجرای نهایی طرح ، بزودی در کمیته تخصصی و مشورتی حوزه محیط زیست ، منابع طبیعی و آب منطقه ای مطرح خواهد شد و از اینکه در این نشست نیز روی اجرایی شدن این طرح نظر مثبت و مساعد دهند ، بسیار جای امیدواری است.

مشاور اجرایی مدیرکل و مسئول دبیرخانه کارگروه گردشگری مازندران گفت :‌ حدود 680هکتار زمین پیرامون سد سیاه بیشه شناسایی و برای اجرای این طرح در نظرگرفته شده است.

ماهفروزی افزود :‌ کارهایی که باید برای اجرای این طرح در این میزان فضا انجام گیرد فراهم کردن امکاناتی مانند مزرعه بادی ، پارک کودک آبی ، آب درمانی ، پارک ماجراجویی ، صخره نوردی ، مرکز تفکر و تمرکز ذهنی ، بوم گردی ، بازی های زمستانی و دهکده سلامت است.

وی اظهار داشت :‌ با توجه به آنکه سد سیاه بیشه موقعیت جغرافیایی آن به گونه ای است که در مسیر جاده کرج - چالوس قرار گرفته و در پی آن میلیون ها مسافر ، گردشگر داخلی و خارجی از این مسیر پرجاذبه آمد و شد دارند لذا شمار زیادی از مسافران و گردشگران رهگذر می توانند از این منطقه نمونه گردشگری دیدن و از امکانات آن بهره بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج