فرماندار بهشهر گفت: اکنون با سیر صعودی آمار طلاق در این شهرستان مواجه هستیم که بیشترین بار مسؤولیت در این حوزه بردوش دستگاه‌های اجرایی است و همه سازمان‌ها باید به کمک دستگاه قضایی و اداره بهزیستی برای رفع این معضل تلاش کنند و راهکارهای مناسب ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدخالق سجادی در جلسه کنترل و کاهش طلاق در این شهرستان اظهار کرد: بی‌اعتمادی اخلاقی، عامل اصلی طلاق در جامعه است.

وی با بیان اینکه مردم و خانواده‌ها در سراشیبی معضل بزرگ طلاق و بی‌اعتمادی اخلاقی قرار گرفته‌اند، افزود: در عصر حاضر شاهد کم رنگ شدن قبح طلاق در جامعه و در میان خانواده‌ها هستیم.

فرماندار بهشهر با تاکید بر اینکه منفورترین حلال خدا بحث طلاق است، تصریح کرد: اکنون که با سیر صعودی آمار طلاق در شهرستان مواجه هستیم، بیشترین بار مسؤولیت در این حوزه بردوش دستگاه‌های اجرایی است و همه سازمان‌ها باید به کمک دستگاه قضایی و اداره بهزیستی برای رفع این معضل تلاش کنند و راهکارهای مناسب ارائه دهند.

این مسؤول با اشاره به اهمیت موضوع طلاق، گفت: افزایش دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج و حین ازدواج، راه‌اندازی جلسات گفت‌وگو در مساجد و فعالیت کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی ازجمله برنامه‌هایی است که می‌تواند سطح آگاهی مردم را نسبت به این معضل بالا ببرد.

سجادی به ارتباطات خارج از عرف در بین زنان و مردان اشاره کرد و افزود: پارک‌ها و مکان‌های گردشگری به‌عنوان مکانی برای ملاقات‌های بین افراد تبدیل شده و شایسته است با نصب بنر و تابلوهایی با مضمون طلاق و آسیب‌های ناشی از آن در این مکان‌ها قبح و زشتی طلاق را به تصویر بکشیم و افراد به سازش و ادامه زندگی تشویق کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج