عابدین نقیبی ایجاد امید و اشتغال‌زایی را مهمترین مشکل در جامعه جوان خواند و گفت: جوانان را به عنوان محور حرکت توسعه خیلی جدی نگرفتیم.

به گزارش خبرگزاری موج، عضو سازمان نظام مهندسی استان مازندران در گفت و گویی بیان داشت:ایران اسلامى عزیز یکى از جوان‌ترین کشورهاى جهان است اما یادآورى این نکته بسیار حائز اهمیت است که دوران جوانى ماندگار نیست و امیرالمومنین على(ع) چه زیبا فرمودند که جوانى پلى میان کودکى و پیرى است.

نقیبی گفت:ایران اسلامى همیشه جوان نمى‌ماند و اگر نتوانیم طى یکى دو سال آینده از ظرفیت و پتانسیل جوانان بهره ببریم، دیگر فرصت جبران نداریم.

وی افزود: مقام معظم رهبرى(دامت برکاته) بارها خاطرنشان فرمودند که مسؤولان از ظرفیت جوانان و نخبگان بهره بگیرند و از آنان در مسؤولیتهاى مهم و اساسى استفاده کنند.

این فعال اجتماعی شهر ساری اظهار داشت:در سال‌هاى اخیر کشور جوان ایران با نیروى کار جوان خود سکوى پرش و پیشرفت کشورهاى اروپایى و آمریکایى شده است. باید کمى تأمل کرد که ما براى جوانان چه کرده ایم. آیا مسیر را براى پیشرفت و تعالى آنان مهیا و هموار نموده‌ایم یا فقط از جوانان به نفع خود و فقط در شرایط خاص مانند زمان انتخابات بهره گرفته‌ایم.

نقیبی گفت:جوانان ایران اسلامى عزیز شایسته بهترین‌ها هستند و مسوولان مى‌بایست در حمایت از جوانان اهتمام بیشترى بورزند و نباید فقط در همایش‌ها و رسانه‌ها از آنان یاد کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج