معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی مازندران گفت: از 15 الی 21 ماه مبارک رمضان با همکاری خیران فعال در مساجد و حوزه‌های فعال و حدود 40 مرکز نیکوکاری افطاری و اطعام‌دهی به نیازمندان را در دستور کار داریم.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن قربانی اظهار کرد: در استان مازندران بیش از 50 هزار خانوار زیرپوشش داریم که در ماه مبارک رمضان با استفاده از ظرفیت خیران سبدهای غذایی به ارزش 70 تا 100 هزار تومان بین مددجویان در تمامی شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

وی افزود: از 15 تا 21 ماه مبارک رمضان با همکاری خیران فعال در مساجد و حوزه‌های فعال و حدود 40 مرکز نیکوکاری در تمامی شهرستان‌های استان به‌مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) بحث اطعام‌دهی را در دستور کار داریم.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با بیان اینکه حامیان اکرام ایتام در حدود 26 هزار و 524 نفر هستند که 4 هزار و 546 هزار یتیم زیر 18 سال تحت تکلف آنها قرار دارند، افزود: 7 هزار و 266 هزار نفر از حامیان تکلف فرزندان محسنین که دارای سرپرست هستند ولی سرپرست آنها دارای بیماری خاص یا صعب‌العلاج است و قادر به تأمین مخارج امرار و معاش نیستند که در حدود 2 هزار و 777 هزار نفر هستند را شامل می‌شوند.

این مسؤول با اعلام اینکه در شب‌های احیا ماه مبارک رمضان در استان حدود 100 پایگاه برپا می‌شود، تصریح کرد: مازندران رتبه نخست را در بحث جمع‌آوری کمک‌های مردمی دارد و امیدواریم که ماه رمضان امسال با حمایت هرچه بیشتر خیران روبه‌رو شویم.

قربانی با بیان اینکه مساجد فعال و رابط استان در بحث جمع‌آوری فطریه در روز عید فطر اقدام به جمع‌آوری و توزیع فطریه در روز عید فطر به نیازمندان زیرپوشش و غیر زیرپوشش هستند، از مردم خیر استان دعوت می‌شود به این پایگاه‌ها مراجعه کرده و در این کار خیر سهیم باشند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران نیز اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم هم‌نشینی با فقرا و اکرام خانواده‌های زیرپوشش از نزدیک و ایجاد فضای صمیمانه و گرم است که با همکاری کارکنان کمیته امداد استان برپا شده است.

ناصر اسکندری با بیان اینکه برپایی سفره‌های افطاری اقدامی است که هر ساله توسط این مرکز صورت گرفته و امسال هم مانند سال‌های قبل در خدمت مددجویان هستیم و افتخار میزبانی آنها را داریم، تصریح کرد: از برنامه‌های قابل اجرا مولودی خوانی، صرف افطار و پذیرایی از روزه‌داران و اهدای هدایا به سرپرست خانوارها بوده است.

وی ادامه داد: هر ساله طرح مفتاح الجنه و افطاردهی مددجویان و بازدید مستقل توسط مسوولان کمیته امداد استان انجام می‌شود.

اسکندری با بیان اینکه هر ساله دعوت‌نامه‌های بسیاری منوط به برگزاری چنین مراسم‌هایی توسط اداره کمیته امداد به مدیران و مسوولان ادارات در بخش‌های مختلف ارسال می‌شود، گفت: توقع ما از مسؤولان حضور گرمابخش آنهاست که مایه آرامش دل‌های ناآرام محرومان و نیازمندان است که موجبات همکاری بیشتر اداره با آنها را به وجود می‌آورد که گامی مهم برای بهبود وضعیت نیازمندان و افراد بی‌سرپرست در استان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج