رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به افزایش مراودات اقتصادی مازندران و روسیه، گفت: نمایشگاه دستاوردهای اقتصادی مازندران در روسیه برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالله مهاجر دارابی اظهار داشت: مازندران دارای ظرفیت فراوانی بوده که اتاق بازرگانی به عنوان حامی بخش خصوصی نقش مهمی در زمینه اجرای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دارد.

وی افزود: نگاه ما به تولید در استان باید صادراتی باشد که در این زمینه سال گذشته 385میلیون دلار از محصولات استان صادرات شده که نسبت به سال 94 حدود 15 درصد افزایش داشته است.

مهاجر تصریح کرد: در سال‌های گذشته سیمان مهم‌ترین کالای صادراتی در استان بود و کشورهای آسیای میانه کشورهای هدف این کالا بودند اما سال گذشته صادرات سیمان به زیر 10 درصد رسید و امروز صادرات ما بیش از 60 درصد به لبنیات اختصاص یافت.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: در راستای توسعه صادرات، نمایشگاه اختصاصی در ولگاگرد روسیه در26 مرداد ماه امسال به مدت پنج روز برگزار که توانمندی و ظرفیت مازندران در روسیه معرفی می‌شود.

وی افزود: روسیه از کشورهای مورد هدف بوده که استان ولگاگراد در جنوب این کشور می‌تواند نیازهای ما را در زمینه صادرات رفع کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج