مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از راه اندازی خانه هلال در 131 دهستان استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی اکبری در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری راه اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی در ساری اظهار کرد: در راستای هم افزایی و تعامل می توان از افزایش خسارات بسیاری از حوادث و بحران‌ها جلوگیری کرد که راه اندازی خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی به منظور ارتقای سطح آموزش‌های خودامدادی و دگرامدادی در مناطق روستایی می‌تواند برای رسیدن به اهداف مدنظر کمک کار باشد.

وی با اشاره به مختصات طبیعی، اقلیمی و محیطی مازندران خاطرنشان کرد: میزبانی از گردشگران با توجه به جذابیت‌های طبیعی، دستگاه‌های مسئول و ارائه دهنده خدمات این جمعیت را برآن داشت تا به منظور کاهش خسارات حوادث و سوانح مختلف با هدف ارتقای دانش مدیریت بحران، طرح خانه‌های هلال و مدیریت بحران روستایی را اجرایی کند و امضای این تفاهنمامه همکاری در راستای تحقق چنین هدفی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران یاداورشد: توانمند سازی ساکنان مناطق روستایی حوزه‌های دانش، نگرش و مهارت از سیاست‌های جمعیت هلال احمر در قالب طرح خانه‌های هلال است.

اکبری افزود: در همین راستا با همکاری سازمان مدیریت بحران، پدافند و امور روستایی فاز نخست خانه های هلال در131دهستان اجرایی می شود.

وی تصریح کرد: همزیستی و هم افزایی دستگاه‌های خدمت رسان منجر به بهره وری بشتر و آینده نگرانه می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج