رئیس شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: در سال گذشته بیش از 18 هزار عامل اصلی و سرپنجه‎های تهیه و توزیع مواد مخدر در استان دستگیر شدند و این کار را همچنان ادامه می‎دهیم تا همه عوامل مخرب احساس ناامنی کنند و دیگر جایی در این استان نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا یونسی‎رستمی اظهار کرد: در استان مازندران 30 محله آلوده داشتیم که همه این مناطق پاکسازی و به محلاتی امن تبدیل شد.

وی با بیان اینکه اقدامات نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در مازندران به‎ویژه در مبارزه با مواد مخدر قابل توصیف است، افزود: هفته گذشته در یکی از شهرهای استان موفق به کشف 335 کیلوگرم هروئین جاسازی شده در یک کامیون شدیم.

رئیس شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر مازندران تصریح کرد: سال گذشته نیز بیش از 3 تن انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی در سطح استان از عوامل تهیه و توزیع و فروشندگان مواد مخدر کشف و ضبط شد که البته بسیاری از شبکه‌های تهیه و توزیع این مواد افیونی پیش از آغاز فعالیت شناسایی و فروپاشی می‎شوند.

این مسوول بیان کرد: بیشتر افرادی که در کمپ‎های ترک اعتیاد دوره درمان را می‎گذرانند از معتادان شناسایی‎شده و دارای شناسنامه هستند که پس از معرفی به کمپ‎های ترک اعتیاد استان مدت درمان خود را با کمترین هزینه از سوی دولت سپری می‎کنند.

یونسی‎رستمی ادامه داد: تمامی مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد مازندران با نظارت شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر در حال فعالیت هستند و هیچ کمپ ترک اعتیاد در این استان بدون هماهنگی ستاد راه‎اندازی نمی‎شود.

وی با بیان اینکه برنامه جامعی برای مقابله با تهیه و توزیع انواع مواد مخدر را داریم، بیان کرد: در اواسط سال 92 با پدیده گسترده شیشه مواجه شدیم و با کار عمیق اطلاعاتی و برنامه‎ریزی اساسی، کارگاه تهیه و توزیع شیشه در شروع یا پیش از فعالیت شناسایی می‎شود و اکنون قیمت این ماده در استان به‎دلیل کمبود آن، گران است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد معتادان نداشتیم و با انبوهی از محلات آلوده و کمپ‎های غیرمجاز در استان مواجه بودیم، خاطرنشان کرد: با برنامه‎های جامعی که داشتیم، بیش از 540 کمپ ترک اعتیاد با نظارت سازمان‎های دست‎اندرکار در حال فعالیت هستند و بخش مهمی از هزینه‎های درمان معتادان را نیز دولت پرداخت می‌کند.

این مسوول ادامه داد: شرایط به‌گونه‎ای فراهم شده که خود معتادان و خانواده‎های آنها پای کار می‎آیند تا از معضل اعتیاد رهایی پیدا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج