استاندار مازندران گفت: سند راهبردی نماز برای مدارس این استان درراستای تقویت این فریضه الهی تدوین و عملیاتی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ربیع فلاح در نخستین نشست شورای اقامه نماز مازندران در سال 96 مهم ترین محور سند راهبردی نماز در مدارس را سر و سامان دادن به وضعیت فیزیکی نمازخانه های آنها اعلام کرد.

وی افزود : نوسازی مدارس باید با کمک خیرین و حمایت آموزش و پرورش و سایر دستگاههای مرتبط نسبت به تجهیز و نوسازی نمازخانه های مدارس اقدام کند.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت : اگرچه محدودیت های اعتباری گاهی تامین بودجه برای اجرای برخی طرح ها را با مشکل مواجه می کند ، ولی برای توسعه نمازخانه های مدارس نباید به این محدودیت های اعتباری زیاد توجه شود.

فلاح اظهار داشت : در شرایطی که خیرین ما در امر مدرسه سازی پیشقدم هستند ، برای ساخت نمازخانه در مدارس نیز پیشقدم خواهند شد و باید طرح های توجیهی برای بهره گیری از این پتانسیل از سوی دستگاه های مرتبط ایجاد شود.

وی اضافه کرد : توسعه و تجهیز نمازخانه ها در دانشگاه های مازندران نیز با جدیت بیشتری دنبال شود و در این حوزه نیز نیازمند مساعدت دستگاه های فرهنگی و اجتماعی است.

استاندار مازندران پیشنهاد کرد برای توسعه و تجهیز نمازخانه های مدارس و دانشگاهها در مناطق شهری و روستایی ادارات کل شهری و روستایی استانداری با کمک شهرداران و بخشداران در این بخش فعال شوند.

فلاح افزود : این استان 500 هزار دانش آموز و افزون بر 200 هزار دانشجو دارد و توسعه فرهنگ نماز در بین این جوانان و نوجوانان به تقویت این فریضه الهی در جامعه نیز کمک می کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج