مدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران کشتارگاه ها و دامداری های سنتی را کانون اصلی بیماری تب کنگو دراین استان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر فرهنگ بابا محمودی گفت: با این روند قصابان در کشتارگاه های سنتی و دامداران در این نوع دامداری ها در معرض خطر ابتلا به تب کنگو قرار دارند.

وی افزود: فعالان در این 2حوزه اشتغال در مازندران به خصوص غرب این خطه شمال کشور که بیشترین دام سنتی را در خود دارد، باید به مراقبت های بهداشت فردی توجه بیشتری داشته باشند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: به دلیل بی تاثیری تب کنگو بر دام از لحاظ کاهش وزن و یا شیر، شناسایی آن را برای دامداران و قصابان دشوار می کند و این روند نیازمند توجه بیشتر از سوی این دو قشر فعال در حوزه دامی است.

وی از حشره کنه به نام ناقل اصلی بیماری تب کنگو اعلام کرده که بیشترین محل سکونتگاهی این حشره در بدن گوسفندان است و دامداران در صورت مشاهده باید از له کردن آن خودداری کنند.

از 11 کشتارگاه فعال دام در مازندران، 8 واحد سنتی و مابقی صنعتی است.

دکتر بابا محمودی بهترین راهکار برای از بین بردن حشره کنه را سمپاشی دانست و گفت: دامپزشکی استان سم مورد نیاز را در اختیار دامداران به خصوص غرب این خطه شمال کشور قرار داده و باید نسبت به سمپاشی دامداری ها اقدام کنند.

وی اضافه کرد: گوشت و شیر حیوانی که کنه به عنوان ناقل بیماری تب کنگو از آن تغذیه می کند، پس از رعایت پیش سرد و پخته شدن قابل مصرف است و مشکلی برای مصرف کنندگان به دنبال ندارد.

مدیرگروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران توصیه کرد تا مصرف کنندگان موادغذایی گوشتی خود را از مراکز مجاز و از لاشه های دارای مهر دامپزشکی تهیه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج