رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار برای ارتقای کیفیت آموزشی دانشجویان با رویکرد توسعه کشاورزی در سطح واحد و درآمدزایی برای دانشگاه، استفاده بهینه از زمین‌ها، ۱۲ هکتار از زمین‌های زراعی این واحد به زیر کشت رفت، گفت: برداشت محصول از مزارع واحد دانشگاهی جویبار آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، داریوش حمیدی اظهار کرد: زمین‌های وسیع واحد دانشگاهی جویبار در سال‌های اخیر بلااستفاده بودند به طوری‌که امکان دسترسی به برخی نقاط به‌دلیل پوشش گیاهی زائد و شرایط نامساعد زمین، وجود نداشت.

وی بیان کرد: به‌منظور بهسازی فضای موجود، عملیات تسطیح اراضی و زهکشی برای هدایت آب‌های سطحی صورت گرفت و با گرفتن مجوز از هیأت امنای استان، تحت نظر استادان گروه کشاورزی 12 هکتار از اراضی دانشگاه کشت شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار افزود: در این مزارع، محصولات متنوع کشاورزی از جمله گندم، جو و کلزا کشت شده که امروز شاهد برداشت نخستین محصولات آن در سال جاری هستیم.

حمیدی با بیان اینکه این طرح با هدف درآمدزایی آغاز شد، گفت: امیدوارم با تلاش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه و امکان‌سنجی طرح‌های جدید این روند رو به رشد با سرعت بیشتری ادامه پیداکند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج