رئیس هیأت ووشو آمل از فعالیت 20 مربی رسمی زن و مرد ووشو به همراه 600 ووشوکار دارای کارت بیمه ورزشی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا موسوی اظهار کرد: رشته ورزشی ووشو سال‌‎های زیادی در این شهرستان فعالیت دارد و طی سال‌های گذشته ووشوکاران این شهرستان در بخش ساندا و تالو در لیگ برتر ووشو باشگاه‌های کشور تیم‌داری می‌کردند.

وی افزود: 20 مربی رسمی ووشو در این شهرستان فعالیت دارند که 13 مربی ووشو در بخش مردان و هفت مربی زن با دارا بودن مدرک مربیگری رسمی از فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران مشغول تمرین و آموزش ورزشکاران هستند.

رئیس هیأت ووشو آمل با اشاره به اینکه حدود 600 ورزشکار زن و مرد دارای کارت بیمه ورزشی به رشته ورزشی ووشو می‌پردازند، تصریح کرد: در زمینه آموزش بانوان آمار خوبی شهرستان آمل در بین شهرهای مختلف مازندران دارد.

این مسوول ادامه داد: صدیقه دریایی هم بانوی قهرمان جهان و آسیا از این شهرستان است که در اردوهای آماده‌سازی و مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان حضور داشته و به همراه معصومه غدیری عمران از مربیان ووشو این شهرستان به عنوان مربی تیم ملی ووشو بانوان بزرگسالان کشور عناوین زیادی کسب کرده است.

موسوی گفت: آمل از شهرهای شاخص ووشو در شمال کشور بوده و هم‌اکنون 12 باشگاه ووشو در بخش شهری و روستایی فعالیت گسترده دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج