فرماندار نوشهر با بیان اینکه شیوع بیماری تب کریمه از سطح هشدار فراتر رفت، گفت: دو دامدار دیگر مشکوک به ابتلای تب کریمه کنگو در بیمارستان نوشهر بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی شادمان با اشاره به اینکه طی 10 روز اخیر تعداد سه دامدار با علائم بیماری تب کریمه کنگو (CCHFF) به بیمارستان‌ شهید بهشتی نوشهر مراجعه کردند که تاکنون ابتلای یک بیمار مثبت و تایید شد اظهار کرد: دو بیمار دیگر مشکوک به ابتلای این بیماری واگیردار هستند و با رعایت موارد حفاظتی و اقدامات مناسب بهداشتی و درمانی در بخش ایزوله بستری هستند.

وی افزود: با تلاش کادر پزشکی و درمانی بیمارستان شهید بهشتی نوشهر وضعیت نخستین دامدار مبتلا به تب کریمه کنگو در حال حاضر رو بهبودی است و در آستانه ترخیص قرار دارد.

فرماندار نوشهر با بیان اینکه یکی از دامداران بیمار بستری شده در بیمارستان اهل و ساکن روستای ورازان نور است، تصریح کرد: روستای ورازان از لحاظ تقسیمات سیاسی جزء شهرستان همجوار نور است ولی به دلیل هم مرز بودن و نزدیکی این روستا با روستاهای بخش کجور عبور و مرور و دسترسی اهالی از طریق منطقه کدیر انجام می‌گیرد و از همین روز آمار این بیمار یاد شده در حوزه شهرستانن نوشهر به ثبت رسیده است.

شادمان ادامه داد: به دلیل اینکه شیوع بیماری تب کریمه از سطح هشدار فراتر رفته، جلسه‌ای مشترک با حضور بخشدار و رؤسا و معاونان شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان و دهیاران مناطق کجور برگزار و مقرر شد مناطق و کانون‌های آلوده به این بیماری واگیردار مشترک بین دام و انسان در سطح منطقه سم‌پاشی شود.

وی بیان کرد: از روز گذشته هشت اکیپ تخصصی از چندین شهر استان وارد مناطق مختلف بخش کجور شدند و با نظارت کارشناسان دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به سم‌پاشی اصولی طویله‌ها، دامداری‌ها، منازل بیماران و کانون‌های آلوده به وجود "کنه" اقدام کردند.

شادمان گفت: در راستای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو تمام امکانات درمانی و دارویی در شهرستان مهیا است و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج