رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی گفت: کتابِ «شیرگاه درگذر زمان» به نویسندگی داوود لطیفی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید‌یوسف موسوی‌شیخ در مراسم رونمایی از کتابِ شیرگاه درگذر زمان(1395-1300) نوشته داوود لطیفی که در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شیر‌گاه برگزار شد به فعالیت چند‌ساله نویسنده در تدوین این کتاب اشاره کرد و افزود: کتابِ شیرگاه در گذر زمان، دارای دو بخش است که بررسی وضعیت شیرگاه و کارخانه اشباع تراورس است.

وی بر لزوم توجه خانواده‌ها به موضوع مطالعه اشاره کرد و ادامه داد: توجه بیشتر خانواده‌ها به مقوله فرهنگ مطالعه و افزایش سطح مطالعه باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی برگزاری مراسم رو‌نمایی از کتابِ شیرگاه درگذر زمان(1395-1300) نوشته داوود لطیفی را حرکت فرهنگی مناسب در مسیر توسعه فرهنگ مطالعه ذکر و خاطر‌نشان کرد: انتشار کتابِ شیرگاه درگذر زمان به عنوان شروع خوبی برای معرفی فرهنگ بومی، محلی و منطقه‌ای برای نسل امروز است.

نویسنده کتابِ شیرگاه درگذر زمان(1395-1300) نیز با اشاره به اینکه چاپ این کتاب تحقق آرزوی دیرینه وی بود، اظهار کرد: تشویق و پیگیری فرهیختگان شیر‌گاه انگیزه بیشتری به من برای چاپ کتاب داد.

داوود لطیفی به شیوه کار خود در تدوین کتاب شیر‌گاه در گذر زمان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه شهر شیر‌گاه 55 بهار را گذراند و محدوده جغرافیایی آن هنوز به 100 سالگی نرسید، پژوهش میدانی و استفاده از سخنان کهنسالان به عنوان شیوه تدوین کتاب تعیین شد.

وی گفت: علاوه بر پژوهش میدانی و استفاده از سخنان و تجارب کهن‌الان از اسناد و تصاویر شخصی و اداری شهروندان شیر‌گاهی هم استفاده شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج