استاندار مازندران گفت: تعزیرات و ناظران قاچاق کالا و ارز این استان باید بررسی کنند چتر نظارتی آنها تا چه حد تمام سطح استان را می پوشاند و در صورت نبود این چتر حمایتی گسترده، راهکارها ارائه شود زیرا این یک خلا جدی در مازندران است.

به گزارش خبرگزاری موج،ربیع فلاح بیان کرد: قاچاق کالا تمام مردم را امروز درگیر کرده زیرا در بحث تولید داخلی و اشتغال تاثیر دارد اما در این عرصه نظارت همگانی یا گسترده ای در سطح استان لازم است که حس می شود، وجود ندارد.

وی ادامه داد: نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان باید روی این موضوع تمرکز کرده و ابتکار عمل به خرج دهند و لازم است کمبودها و خلاهائی که وجود دارد دیده و رفع شود.

استاندار مازندران از قاچاق کالا به عنوان یک پدیده شوم نام برد و تاکید کرد: جلسات مشترک بین اعضای کارگروه و دست اندرکاران مبارزه با قاچاق کالا، برای رفع ابهام بسیار مهم و تاثیرگذار و استفاده از ظرفیت اعضای کارگروه سازنده است.

فلاح خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت مبلغان در ماه مبارک رمضان در مساجد و ارتباط چهره به چهره در اطلاع رسانی و آگاهی دهی مضرات قاچاق کالا استفاده شود تا از نظر آگاهی عمومی به اقناع برسیم.

وی افزود: دست اندرکاران فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با توجه به اینکه بحث فرهنگی بستر و زیربنای تلاش ها در تمامی زمینه هاست در این زمینه سرمایه گذاری های لازم را انجام داده و از طریق بیلبوردها و تلویزیون شهری اطلاع رسانی کنند.

استاندار مازندران همچنین خواستار هم افزایی بیشتر قوه قضائیه با حوزه تعزیرات و راه اندازی نرم افزار لازم برای این تعامل شد.

فلاح از مسوولان محیط زیست نیز خواست تا مکانی را برای امحای کشفیات قاچاق بویژه کالاهای الکتریکی که تشعشعات سمی برای محیط زیست دارد، در نظر گرفته و به کمیسیون معرفی کنند و در صورت نبود چنین مکان مناسبی در استان مازندران با استان های همجوار از جمله سمنان و گلستان رایزنی صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج